مدیر کل منابع طبیعی هرمزگان در هجدهمین جلسه ستاد صندوق توسعه ملی با حضور معاون آبخیزداری، روسای ستادی و رییس شهرستان بندرعباس افزود: سازه های آبخیزداری منابع آبی کمکی برای ادامه حیات آبی کشور است و آبخیزداری نوعی پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آبی کشور محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری پارسی پو در هرمزگان ؛ امید ذاکری گفت: عملیات آبخیزداری جزو ضروریات و نیازهای استانهای کم آب و جنوبی است و اجرای سازه های آبخیزداری خلق منابع آب جدید است.

وی با اشاره به بیش از 8 هزار سازه آبخیزداری در استان گفت: این سازه ها سبب استمرار کشاورزی ، تغذیه آب چشمه ها و کمک به اکوسیستم های طبیعی می شود.

ذاکری گفت:  بارندگی های پیش رو پاییزه  فرصت خوبی برای اثر بخشی پروژه ها و  بهره گیری از ظرفیت سازه های ابخیزداری است.

وی افزود : همه روسای ستادی و شهرستانها تلاش کنند پروژه های بیومکانیک و بیولوژیک به موقع پایان یابد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان افزود: ظرفیت ضریب رواناب بالای استان هرمزگان سبب می شود اثر بخشی پروژه ها به خوبی دیده شود .

ذاکری با قدردانی از تلاش همه همکاران در اجرای سریع و اثربخشی پروژه ها افزود:  همکاران با تلاش شبانه روزی اقدامات مفیدی انجام داده اند و نظارت ها بسیار خوب بوده است و دقت بیشتر صورت گیرد تا جاهایی که حساسیت وجود دارد از  بارندگی ها اثربخشی خوبی داشته باشد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با اشاره به بیانات استاندار هرمزگان مبنی برضرورت توسعه عملیات آبخیزداری افزود: استانداری هرمزگان آمادگی خود را برای کمک به ساخت سازه های ابخیزداری اعلام کرده است و هر گونه کمبودها و تقاضا در زمینه احداث سازه های آبخیزداری برای اعلام به استانداری هرمزگان بررسی شود.

 

بیشتر بخوانید:


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code