به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری پارسی پو، در این پارسی پومه با مروری بر گزارش سازمان ملل درخصوص تاثیرات زیان بار تحریم های آمریکا بر مردم کشورهای مختلف و پیامدهای این تحریم ها بر کشورهای تحت تحریم را مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهد.

در این پارسی پومه ضمن اشاره به درخواست گروه ها و متخصصان حقوق بشری سازمان ملل مبنی بر لزوم لغو تحریم ها در شرایط کنونی ابتلا به ویروس کرونا در جهان و به منظور مقابله بهتر با همه گیری ویروس کرونا، نگرانی های فعالان حقوق بشر درخصوص مشکلات مردم کشورهای تحت تحریم در دسترسی به اقلام و کالاهای ضروری مانند آب، مواد شوینده، برق، سوخت و غذا مورد واکاوی قرار می گیرد. 

تاثیرات منفی تحریم ها بر زندگی مردم کوبا، سودان، سوریه، ونزوئلا و یمن و پیامدهای تحریم در کاهش قدرت و توان کشورهای تحت تحریم برای مقابله با ویروس کرونا از جمله محورهای مورد بحث در این پارسی پومه به شمار می رود.

پارسی پومه «شکاف اقتصادی» با بررسی موارد فوق، با اجرای مهدیه اسماعیل پور، کاری از واحد پارسی پومه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبان گردانی، روزهای دوشنبه ساعت 5:30 به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعات10:30،14،19:30 و روز  سه شنبه ساعت3:30 ،13و 17:30روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code