به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پارسی پو؛ سیدآرش حسینی میلانی در رابطه با بحث بوی نامطبوع تهران به خبرنگار اجتماعی پارسی پو گفت: شهرداری تهران طبق بند 20 می‌تواند با مشاغل مزاحم و صنایع آلوده برخورد کند اما زمانی که صنفی و شغلی آلودگی ایجاد کند، شهرداری فعال می‌شود و تا قبل از آن مجوزی برای ورود ندارد.

او با بیان اینکه بحث بو ناگهانی بود و به جز یک مورد در سال قبل، ما موردی از این رخ دادن این مسئله را نداشتیم، اظهار داشت: بحث بو ناگهان رخ می‌دهد و از قبل نمی‌توان حدس زد به چه خاطر ایجاد می‌شود. در حال حاضر شهرداری آمادگی ندارد تا در این مواقع سریع ورود پیدا کند چراکه تجهیزات لازم شناسایی منبع را ندارد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: شهرداری در مورد مشاغل مزاحم با مستندات قابل قبول می‌تواند رسیدگی کند اما باید مشخص شود درجه بو چه میزان بوده و به موقع این عمل باید انجام شود.

به گفته حسینی میلانی، در حال حاضر تجهیزات پایش بو در شهرداری وجود ندارد، هرچند که شهرداری موظف به خرید این تجهیزات شده و اقداماتی در این رابطه آغاز کرده اما بیشتر روی مشاغل مزاحم متمرکز است.

او با تاکید بر نهایی نبودن تحقیقات اولیه درباره منشا بو در تهران تصریح کرد: بررسی اولیه در مورد بوی نامطبوع انجام شده اما تا زمانی که سیستم پایش اندازه‌گیری کارش تکمیل نشود و تجهیزات لازم خریداری نشود، نمی‌توان در مورد آن با قاطعیت و قطعیت سخن گفت. به دلیل اینکه در مقاطع قبلی اندازه‌گیری نشده است، اظهار نظرها قطعیت ندارد ولی فرضیات مقدماتی وجود دارد.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر با بیان اینکه پایش بحث بو از وظایف شهرداری تهران نیست، خاطرنشان کرد: یکسری کارها را شهرداری با توجه به شرایط خاص و مسئولیت کلان خود در خدمت رسانی به شهروندان انجام می‌دهد البته اینها وظایف سازمان حفاظت از محیط زیست است اما شهرداری به موضوع کمک می‌کند.

حسینی میلانی با اشاره به اینکه اداره کل محیط زیست شهرداری هم به تازگی تشکیل شده است، ابراز داشت: ادارات محیط زیست شهرداری در سطح مناطق باید تجهیز شوند. سازماندهی انجام و آموزش‌های لازم داده شده است. سازماندهی در زمینه پایش بو هم در حال انجام است.

وی ادامه داد: شهرداری برای پایش محیط زیست شهری بودجه در نظر خواهد گرفت و میزان آن رقم زیادی در قبال خرج‌هایی که در شهر انجام می‌شود، نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code