به گزارش گروه خبر خبرگزاری پارسی پو، شماری از اتحادیه‌ها، نهادها و موسسات علمی و پژوهشگاهی در انگلیس با اشاره به نوسانات آمار کرونا در این کشور هشدار داده‌اند که هنوز زمان برای بازگشایی مدارس نرسیده است.

انجمن پزشکی بریتانیا به عنوان بزرگترین اتحادیه پزشکان این کشور در نامه‌ای به اتحادیه ملی آموزش انگلیس نوشته است: نباید اقدامی را صورت دهیم که باعث موج دوم شیوع ویروس کرونا در کشور شود.

در این نامه تاکید شده است: تا زمانی که آمار شیوع بیشتر از حد موجود افت نکند نباید مدارس را بازگشایی کرد. 

همچنین انجمن آموزگاران انگلیس دولت را به عدم پارسی پومه‌ریزی برای حفاظت از سلامت آموزگاران و دانش‌اموزان در صورت بازگشایی مدارس متهم کرده و مقام‌های محلی لیورپول اعلام کرده‌اند که دست کم تا ۳۰ روز آینده پارسی پومه ای برای بازگشایی مدارس ندارند.

برخی مدارس خصوصی و مقام‌های محلی شهرستان‌ها همسو با سیاست‌های دولت بوریس جانسون، درباره بازگشایی مدارس مطابق با دستور العمل دولت اعلام آمادگی‌ کرده‌اند.

بزرگترین شبکه مدارس ابتدایی انگلیس که نزدیک به ۵۰ مدرسه در سراسر این کشور را تحت پوشش دارد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ تمایل ما این است که تمام مدارس مقطع ابتدایی را هرچه سریع‌تر بازگشایی کنیم.

کمیسیونر عالی امور آموزش انگلیس نیز در سخنانی خواستار پایان دادن به مناقشات و بازگشایی هرچه سریع‌تر مدارس شده است. آنا لانگفیلد هشدار داده که تداوم تعطیلی مدارس به آموزش دانش‌اموزان آسیب زده است.

دولت انگلیس قصد دارد تا از یکم ژوئن (۱۲ خرداد) مدارس مقطع ابتدایی را به شرط پایین بودن آمار شیوع کرونا بازگشایی کند. 

نخست وزیر انگلیس با طرح این ادعا که کشور از رشد همه‌گیری کرونا (کووید-۱۹) عبور کرده و شیب نزولی را طی می‌کند در صدد کاهش محدودیت‌های قرنطینه برآمده است. 

این در حالیست که تازه‌ترین آمارها از افزایش مجدد نرخ شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) در این کشور حکایت دارد. طبق برآورد گروه مشاوران علمی برای شرایط اضطراری انگلیس موسوم به «سیج» شاخص شیوع بیماری (نرخ شیوع یا بازتولید/ R) دوباره میان یک تا ۰.۷ در نوسان بوده است. هفته گذشته یعنی پیش از کاهش سطح قرنطینه در انگلیس شاخص شیوع بین ۰.۹ تا ۰.۵ گزارش شده بود.

این شاخص بیانگر آن است که یک فرد مبتلا به کرونا، این بیماری را به چه تعداد فرد دیگر منتقل می‌کند.

نتایج بیشتر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که خانواده‌های انگلیسی با طرح دولت برای بازگشایی مدارس این کشور موافق نیستند. طبق نظر سنجی موسسه اکسپرس ۵۸ درصد خانواده‌های انگلیسی مخالف بازگشایی مدارس هستند. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code