مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: چهار تفاهم نامه همکاری در بخش های مختلف ورزشی بین این اداره کل با دانشگاه اراک امضا شد.

به گزارش پارسی پو از اراک ، عابد حقدادی گفت: این تفاهم نامه‌ها در حوزه‌های مختلف ورزش همگانی و تربیتی، ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، ورزش زنان و حوزه جوانان بین اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی و دانشگاه اراک امضا شد.

وی ادامه داد: هدف از انعقاد این تفاهم نامه، توسعه ارتباط و همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، ورزشی و اجرایی، مهندسی فنی، بهبود بهره‌وری در ورزش، توسعه فرهنگی و اخلاقی در ورزش و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود طرفین برای رشد و توسعه علمی چهار حوزه مذکور در استان مرکزی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی اظهار داشت: علمی کردن ورزش گام نخست توسعه ورزش هم در بخش قهرمانی و هم در بخش همگانی است و بر همین اساس هدایت طرح‌های پژوهشی و پایان نامه‌های دانشجویی باید در راستای نیازهای ورزش استان توسط دانشگاه باشد.

حقدادی ادامه داد: اقداماتی نظیر مشارکت دانشگاه در راه اندازی پایگاه اطلاعاتی ورزش استان و تلاش اداره کل برای راه اندازی استارت آپ های ورزشی در استان مرکزی کلید خورده که حمایت از آنها می‌تواند به علمی کردن ورزش کمک کند.

وی بیان کرد: دانشگاه اراک از زیرساخت‌ها و تجهیزات مدرنی برخوردار است که باید از این ظرفیت‌های بالقوه در راستای استعداد یابی و شکوفا کردن استعدادهای ورزشی هم در بدنه دانشگاه و هم بیرون از این مرکز علمی به کار گرفته شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code