شکرالله سلمان زاده امروز در گفت و گو با خبرنگار پارسی پو در آبادان با بیان اینکه از ابتدای آغاز اپیدمی بیماری کرونا ۱۷ هزار و ۳۱۳ مورد مراجعه کننده با عارضه تنفسی به مراکز درمانی محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان داشتیم، اظهار کرد: از این تعداد یک هزار و ۳۱۵ بیمار بستری شدند که یک هزار و ۱۳۱ نفر با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شدند.

او با اشاره به ثبت ابتلای دو مورد جدید طی شبانه روز گذشته در محدوده جنوب غرب خوزستان، اظهار کرد: تعداد کل مبتلایان جنوب غرب خوزستان به ۱۳۸ بیمار افزایش یافت که به تفکیک در آبادان ۴۶ مورد، خرمشهر ۷۱ مورد و شادگان نیز ۲۱ بیمار مشاهده و ثبت شده است که از این تعداد ۱۰۰ بیمار قطعی با حال عمومی خوب بهبود یافته و ترخیص شدند و ۲۵ بیمار قطعی همچنان بستری و در حال درمان هستند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۴ بیمار بستری شده در مراکز درمانی جنوب غرب خوزستان در حال دریافت خدمات هستند، افزود: از این تعداد ۸۸ بیمار در بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان بستری شده اند. همچنین در روز گذشته آمار بیماران بستری شده به ۲۱ نفر افزایش یافت که در مقابل ۲۱ نفر بهبود یافته نیز ترخیص شدند.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان اضافه کرد: تعداد فوت شدگان نهایی محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز همان آمار روزهای گذشته یعنی ۱۳ مورد است که به تفکیک شامل سه نفر در آبادان، هشت مورد در خرمشهر و دو مورد در شادگان می شود که اکثرا دارای سن بالا و بیماری زمینه ایی بودند.

فرمانده مبارزه با کرونا ویروس جنوب غرب خوزستان یادآور شد: مجدد از شهروندان می خواهم حتما به سامانه خود ارزیابی الکترونیکی کرونا ویروس به آدرس salamat.gov.ir مراجعه نمایند و ضمن پاسخ به سوالات حتما تماس دریافتی از طریق شماره ۴۰۳۰ را پاسخگو باشند.

سلمان زاده در پایان بیان کرد: لازم می دانم از زحمتکشان بخش های مختلف بهداشت به ویژه بهورزان در روستاها، کارشناسان و مراقبین و پزشکان در پایگاه های سلامت که در حال غربالگری بیماران هستند نیز تشکر کنم.

لازم به ذکر است که آمار ابتلا تا روز گذشته در شهرهای آبادان و خرمشهر و شادگان ۱۳۶ مورد، فوت شدگان ۱۲ نفر و بستری شدگان نیز ۱۰۵ بیمار اعلام شده بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code