فرشید بهشتی ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگارپارسی پو در آبادان با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور پیشگیری از بیماری کرونا، غربالگری و شناسایی افراد مشکوک به این بیماری، دستگاه اسکنر حرارتی تا هفته آینده در فرودگاه بین‌المللی آیت اله جمی آبادان نصب می شود.

او گفت: یکی از شاخص‌ترین نشانه‌های افراد مبتلا به بیماری کرونا، افزایش غیر عادی درجه حرارت بدن است. لذا ماموران بهداشتی مستقر در مبادی ورودی مسافران تنها با اندازه‌گیری درجه حرارت بدن، افراد مشکوک به ابتلا را شناسایی و برای بررسی بیشتر به مراکز درمانی معرفی می کنند.

معاون توسعه مدیریت، منابع و پارسی پومه ریزی دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: به همین دلیل این دستگاه در محل ورود مسافران نصب می شود و عملکرد آن به گونه ای است که با عبور افراد از این دستگاه صورت آنان اسکن می شود و با توجه به حساس بود آن به حرارت، اگر کسی تب داشته باشد علاوه بر هشدار، تصویری از فرد به کاربر دستگاه ارسال می کند.

بهشتی هزینه خرید و راه اندازی این دستگاه را اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون ریال از محل منابع داخلی دانشکده برشمرد و بیان کرد: دستگاه مورد اشاره برای شناسایی افراد مشکوک به کرونا از سوی این دانشکده در فرودگاه بین‌المللی آیت اله جمی آبادان نصب می شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code