به گزارش خبرگزاری پارسی پو، حمیده رضوی گفت: صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی در سال 98 تعداد 326 مورد تسهیلات (شامل وام و مشارکت مدنی) به ارزش 400 میلیارد ریال  در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار داده است.

وی افزود: براساس آمارها حوزه وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی از نظر مبلغ و حوزه فناوری اطلاعات، ارتباطات و نرم افزارهای رایانه‌ای از نظر تعداد، بیشترین سهم تسهیلات را به خود اختصاص داده اند.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی تاکید کرد: در سال گذشته مجموعا 333 مورد درخواست تسهیلات از طریق سامانه صندوق دریافت شد که 329 مورد آن (شامل وام، مشارکت مدنی و مشارکت حقوقی) به مرحله پرداخت رسید و از مجموع درخواست‌های دریافتی تنها 4 مورد آن رد شد که دلیل آن عدم احراز صلاحیت فنی و تخصصی متقاضیان بود.

رضوی عنوان کرد: در سال گذشته از سوی این صندوق 3 مورد سرمایه گذاری (مشارکت حقوقی) به مبلغ 12500 میلیون ریال به طور مستقیم صورت گرفته است.

سرمایه گذاری صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی در پروژه های ریسک پذیر

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی اضافه کرد: همچنین صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی در سال گذشته مبلغ 3 میلیارد ریال از طریق قرارداد با شتابدهنده‌ها برای سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها و 10 میلیارد ریال در پروژه 100 استارتاپ سرمایه گذاری خطرپذیر انجام داده است.

دکتر رضوی با بیان اینکه شرایط مشتریان حقیقی و حقوقی درآئین نامه‌های صندوق تعیین شده و به صورت منظم مورد بازنگری قرار می گیرد، اظهار داشت: این صندوق 248 شخص حقیقی و حقوقی را مورد حمایت قرار داده است.

فعالیت صندوق در راستای رفع نیازهای استان

رضوی خاطرنشان کرد: صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی در راستای توسعه خدمات خود، با شرکت در جلسات معرفی در شهرستان‌های مختلف استان از جمله سبزوار و کاشمر نسبت به جمع آوی طرح‌ها و پرداخت تعدادی از آن اقدام کرده است.

وی تاکید کرد: این حمایت‌ها اغلب به صورت طرح های کوچک با مبالغ زیر 400 میلیون ریال انجام شده که با توجه به رویه های صندوق در مدت کمتر از یک هفته قابل پرداخت است.

رضوی افزود: این صندوق در راستای حرکت به سمت کمک به رفع نیازهای استان جلسات متنوعی با نهادهای استانی از جمله معاونت اقتصادی استانداری، پارک علم و فناوری و دانشگاه فردوسی مشهد که بازیگران اصلی زیست بوم در شرق کشور هستند برگزار کرده است.

وی ادامه داد: در این راستا تفاهم نامه‌هایی با شهرداری مشهد، شرکت گاز، صندوق توسعه تکنولوژی دفاعی و.. منعقد کرده است.

حمایت صندوق از شرکت‌های تولیدی ماسک و مواد ضدعفونی کننده در دوران شیوع کرونا

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا در اسفندماه سال 98 صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی اقدام به ارائه تسهیلات به شرکت‌های فعال در حوزه تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده کرد تا در مسیر کاهش اثرات این بیماری بر جامعه نقش تاثیر گذاری داشته باشد.

رضوی خاطرنشان کرد: این صندوق تعداد 6 فقره تسهیلات جعاله به مبلغ 80 میلیارد ریال به شرکت‌های متقاضی فعال در حوزه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده ارائه کرد.

شفافیت و قانونمداری با حفظ چابکی

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی با تاکید بر توجه به قانونمداری و شفافیت افزود: بررسی شرایط متقاضیان بر اساس فرآیندهای ارزیابی و نظارت مصوب صندوق و آئین نامه های مرتبط انجام می گیرد.

رضوی اظهار داشت: همچنین این صندوق از نظر مستندسازی فرآیندها و تنظیم مقررات داخلی به لطف توجه و مراقبت اکید هیات مدیره خود، پیشتاز است و برخی دیگر از صندوق‌ها برای دریافت این مستندات به صندوق خراسان مراجعه کرده اند.

وی عنوان کرد: صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی براساس سیاست های کلان می‌کوشد تا با معرفی خود در سطح استان و کشور با ارائه خدمات متناسب با نیاز متقاضیان حرکت کند.

صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی اظهار داشت: چابکی در تنظیم مقررات داخلی از جمله تنوع در سبد خدمات، میزان کارمزد و شرایط تسهیلات، دریافت تضامین متناسب و متنوع از جمله پارسی پومه‌های صندوق است که با دقت پیگیری می شود.

رضوی تاکید کرد: توسعه سامانه اطلاعاتی صندوق که بر اساس نیازهای داخلی کدنویسی شده و در طول 10 سال تکمیل شده است نیز از جمله پارسی پومه‌های صندوق است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code