به گزارش خبرنگار پارسی پو از اهواز، غلامرضا شریعتی در جلسه ستاد استانی کرونا که شامگاه شنبه برگزار شد، با اشاره به آمار رو به افزایش مبتلایان بیماری کووید ۱۹ در استان اظهار کرد: به دلیل عدم تمکین مردم به دستور العمل های ستاد مقابله با بیماری کرونا و مسایل خود مراقبتی شاهد روند افزایشی مبتلایان به بیماری کرونا در استان هستیم.

اوگفت: طبق بررسی های صورت گرفته از مراجعه کنندگان، ۷.۵ درصد آنها به مسافرت رفته بودند و بیش از ۲۰ درصد هم در انواع تجمعات شرکت داشتند.

استاندار خوزستان افزود: این شرایط همچون زنگ خطری برای ماست تا مجددا به بررسی و کنترل وضعیت فعلی پرداخته و مردم از شرکت در هر گونه تجمعی خود داری کنند و در صورت شرکت در تجمعات حتما استفاده از ماسک و لوازم خود مراقبتی را در پارسی پومه روزانه خود قرار دهند.

نماینده عالی دولت در خوزستان با اشاره به سپری کردن دهه اول محرم، بیان کرد: باید عزاداری ها و روضه خوانی های خانگی مدیریت و کنترل شود و در صورت عدم مراقبت و رعایت مسایل بهداشتی، به نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی دستور دادیم تا از برگزاری این مراسم جلوگیری به عمل آورند.

رییس شورای سلامت استان اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود تعداد موکب ها بسیار زیاد است که باید بیشتر این مواکب که موارد بهداشتی را با سرو چای و قهوه زیر پا گذاشتند، جمع آوری شده و یا تذکرهای لازم به آنها داده شود.

رییس ستاد مقابله با کرونا استان خوزستان با اذعان به عدم اجباری بودن حضور دانش آموزان در فضای مدارس توضیح داد: آموزش و پرورش باید به عنوان متولی اصلی در امور آموزشی اهتمام بیشتری داشته باشد و با توجه به گزارش های ارایه شده در رابطه با استفاده ماسک و وسایل خود مراقبتی در بین مدارس استان؛ این میزان در مقایسه با آمار ۸۵ درصدی مدارس سایر استان های کشور، بین ۵۵ الی ۶۰ درصد است که به همین دلیل دستور و تذکرهای لازم به منظور رعایت بیشتر به آموزش و پرورش داده شده و هفته آینده به بررسی مجدد نتایج خواهیم پرداخت.

شریعتی با تاکید بر اهمیت آموزش غیر حضوری همچون آموزش حضوری در مدارس، افزود: خانواده ها برای تحصیل غیر حضوری فرزندان خود در صورت دسترسی به فضای کافی به منظور آموزش، باید شرایطی سالم، آرام و مختص آموزش همچون کلاس درس به دور از هر گونه حواس پرتی اعم از وسایل بازی و تلویزیون را فراهم کنند تا فرزندان آنها بتوانند به صورت جدی به تحصیل بپردازند و از سایر دانش آموزان عقب نمانند.

او همچنین با مخاطب قرار دادن معلمان و خاطر نشان کردن اهمیت آنها در میزان کیفیت فضای آموزشی در شرایط شیوع بیماری کرونا، تصریح کرد: معلمان نیز باید همچون کادر درمان با جدیت فراوان در کلاس ها با مطالعه بیشتر و آگاه تر به فضای جدید تحصیلی حاضر شده و تدریس خود را انجام دهند تا دانش آموزان بتوانند به تحصیل بپردازند.

استاندار خوزستان در پایان بیان کرد: تلاش بر این است تا فرمانداران هر شهرستان به منظور بررسی شرایط به صورت سرزده در مدارس و کلاس ها حضور پیدا کرده و تجمعات را مدیریت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code