معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام با نفی انتصاب های سفارشی به عنوان عاملی که عملکرد دستگاه ها را مختل می کند تاکید کرد : انتخاب و انتصاب افراد برای سمت های اداری و اجرایی باید براساس تخصص ، تعهد ، اشراف کاری و اجرایی انجام شود.

به گزارش خبرنگار پارسی پو از ایلام، ایوب درویشی روز دوشنبه در نشست کارگروه توسعه مدیریتی استان ایلام به رعایت دستورالعمل ها برای انتخاب افراد و همچنین استفاده از مدیریت نوین در انجام امور تاکید کرد و گفت: روش های نوین در سیستم مدیریتی باید اجرا شود.
وی از کارگروه توسعه استان ایلام به عنوان مهم ترین وموثرترین کمیته ومجموعه برای بهینه سازی و ارتقا توان مدیریتی استان نام برد و اعضای این کارگروه را به تبیین و ترویج شیوه نامه های مدیریتی فرا خواند .
وی افزود: بی توجهی به دستور العمل ها و عدم اجرای آنها موجب نارضایتی مردم می شود.
معاون استاندار ایلام گت: تمرکز زدایی، برون سپاری، رعایت چارچوب و دستور العمل ها و عدالت استخدامی، حذف پارتی بازی در استخدام ها و حرکت بر اساس نقشه راه می تواند موفقیت سیستم اداری را تضمین کند.
درویشی گفت: نقشه راه تحول اداری باید اجرا و ارزیابی عملکرد، خدمات الکترونیکی و افزایش بهره وری در دستگاه مد نظر باشد.
وی اضافه کرد: مدیران باید جانشین پروری کنند و شایسته محوری را در پارسی پومه مدیریتی خود مد نظر داشته باشند.
معاون اقتصادی استاندار ایلام افزود: استانداری راس همه دستگاه ها است اگر درست در مسیر صحیح حرکت کند، مابقی دستگاه نیز درست می شوند.
درویشی ادامه داد: برای انتصاب ها باید با دقت نظر بیشتری افراد انتخاب و از گزینش سریع و سفارشی پرهیز شود.
وی به عمکرد مثبت فناوری و اطلاعات در استانداری و سرمایه انسانی دفاتر، انتخاب و انتصاب کارشناسان و مدیران، ارتقا کیفیت نیروها در انتصابات نیز تاکید کرد.
معاون استاندار ایلام به ارتقا رتبه عملکرد استانداری ایلام اشاره کرد و گفت: مستندسازی فعالیت ها و اقدامات نقش مهمی در ارتقا رتبه استانداری داشته است.
درویشی افزود: شیوه های جدید و اصلاح ساختار برای سلامت اداری باید مد نظر قرار گیرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code