حیدری در پاسخ به این سوال که پس از ادعای امریکا مبنی بر فعال‌سازی مکانیسم ماشه، قالیباف مسئولیتی را به کمیسیون امنیت ملی داد، چه اقداماتی در این راستا انجام داده‌اید؟ گفت: کمیسیون به تنهایی اختیاراتی دارد و نیازی به تاکید کسی نیست. جایگاه این موضوعات در کمیسیون امنیت ملی است. بیش از چندین جلسه با حضور دستگاه‌های دیپلماسی و مسئولین در این زمینه، برگزار کردیم و طرحی را کمیسیون آماده کرد اما بنا به مقتضیات موجود، فعلا دست نگاه داشتیم و در زمان مناسب، به صحن می‌آید. قطعا کمیسیون امنیت در مقابل مجموعه تهدیدات خارجی و داخلی پارسی پومه ریزی دارد.

او تاکید کرد: هیچ‌گاه جنگ نظامی بین ایران و آمریکا در نمی‌گیرد. آمریکا اگر توان مقابله نظامی با ایران را داشت از 10 سال پیش که تهدیدات نظامی را در پیش گرفته بود، اقدام می‌کرد. روسای جمهوری آمریکا از گذشته تاکنون به توان دفاعی و قدرت نظامی جمهوری اسلامی واقف هستند ولی جنگ اقتصادی بدتر از جنگ نظامی است و آمریکا در حال حاضر با تشدید تحریم‌ها با تهدید کشورهای هم پیمان، با تحریم کردن شرکت های دیگر مرتبا، جنگ اقتصادی علیه ایران را، تقویت می کند. ایران 10 برابر آمریکا توان نظامی دارد اما جنگ اقتصادی، نرم افزاری، فرهنگی و جنگ‌های روانی علیه ایران فعال هستند و ما هم در مقابل با پارسی پومه، وحدت، اتحاد و قدرت داخلی و خارجی ایستاده‌ایم.

حیدری در خصوص طرح سه فوریتی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: طرح را آماده کرده‌ایم اما فعلا ضرورت مطرح شدن ندارد. کمیسیون با فعال شدن و دعوت از دستگاه ها و بررسی شرایط ایران در منطقه و عرصه بین‌المللی، طرح را آماده می‌کند که اگر ضرورت داشته باشد، مطرح می‌شود. توجه نمایندگان به این موضوع بر مبنای شرایط حساس کشور است، منتهی فعلا ضرورتی ندارد. 3

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code