به گزارش خبرگزاری پارسی پو از گیلان ؛ دکتر ارسلان زارع پس از بازدید از کارخانه فومن شیمی بهداشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در روزهای ابتدایی سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده ، بر خود لازم دانستم تا از واحدهای تولیدی فعال استان بازدید کنم.

وی بیان داشت: نامگذاری سال 1399 به این نام توسط رهبری؛ فرصتی برای همگان جهت تلاش مضاعف در مسیر ایجاد جهش در تولید است و در این سال جدید باید همه توان خود را برای توسعه و پیشرفت کشور و استان به کار بگیریم.

استاندار گیلان ادامه داد: بنا بر تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر راه اندازی خط تولید مواد ضدعفونی در برخی واحدهای تولیدی استان، در اسرع وقت تولید مواد ضدعفونی مورد نیاز مردم در این واحد شتاب گرفت.

دکتر زارع به درخواست این واحد تولیدی مبنی بر صدور مجوز ارسال تولیدات به سایر نقاط کشور به دلیل اشباع شدن بازار استانی اشاره کرد و گفت: در این خصوص باید بررسی جامعی از بازار با توجه به نیازمندی های مردم استان صورت گیرد و طی روزهای آتی، تصمیم گیری خواهد شد.

در این کارخانه تولید مواد ضد عفونی کننده؛ 110 نفر بیمه شده، مشغول فعالیت هستند ضمن آنکه در دیگر واحدهای تولیدی مرتبط با این کارخانه که اقدام به تولید قوطی می کنند، در مجموع 230 نفر اشتغال دارند.

این واحد توانسته طی روزهای گذشته بیش از یک میلیون و 200 هزار عدد اسپری ضدعفونی کننده را تولید و روانه بازار کند. میزان تولید روزانه این واحد نیز 200 هزار عدد اسپری است که 80 درصد از تولیدات این واحد به شبکه توزیع استان و 20 درصد به تهران ارسال می شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code