“عادل عبدالمهدی” نخست وزیر عراق خطاب به وزیر امور خارجه آلمان گفت که بغداد از هر اقدامی در جهت ثبات منطقه و جهان حمایت می کند و در همین راستا قصد دارد هیات ها و پیام هایی را به تهران و واشنگتن و اروپا می فرستد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پارسی پو، نخست وزیر عراق در دیدار «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان با وی، همچنین بر ضرورت تداوم گفت و گوها میان عراق و آلمان و همکاری برای ایجاد تفاهم‌هایی تاکید کرد که مانع آسیب دیدن ملت‌های منطقه از تبعات بحران جاری شود.

وی همچنین با استقبال از تقویت روابط دو جانبه عراق و آلمان، خواستار اجرایی شدن توافقات انجام شده میان دو کشور در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و امنیتی و تفاهم‌های منطقه‌ای و مبارزه با تروریسم در جریان سفر اخیر خود به برلین شد.

عبدالمهدی همچنین از خرسندی ملت عراق از تقویت روابط بغداد و برلین و وجود اعتماد به آلمان در عراق بعنوان یک کشور دوست و همچنین قدرت صنایع و کیفیت تولیدات آن خبر داد.

گزارش دفتر نخست وزیری عراق حاکی است که در این دیدار دو طرف در خصوص تحولات منطقه و موضع عراق و اتحادیه اروپا در خصوص بحران جاری در این منطقه بحث و تبادل نظر کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code