دبیرکل کارافرین شو و مدیرعامل موسسه بین المللی کارافرینی کد گفت: چهارمین همایش بین المللی کارآفرین شو ۲۰۱۹ به مناسبت روز جهانی کارآفرینی ۴ اردیبهشت ماه در قونیه، ترکیه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پارسی پو از مشهد، دکتر محمد عرفان مقصود اظهار کرد: قرن ها پیش راه ابریشم به عنوان مهم ترین مسیر بازرگانی امن و به صرفه اروپا به آسیا، شناخته می شد و با عبور از کشورهای چین، ایران، پاکستان و ترکیه، مانند پلی شرق و غرب دنیا را به یکدیگر پیوند می داد.

وی افزود: در سال های اخیر نیز کشورهای اکو با تعامل و همکاری کامل و در ارتباط سازنده با کشور چین، درصدد احیای مجدد راه تاریخی ابریشم برآمدند تا آینده اقتصاد منطقه را تضمین نمایند. 

دبیرکل کارافرین شو اضافه کرد: خوشبختانه در این پارسی پومه، طرح های موفق و خوبی نظیر «یک کمربند – یک جاده» اجرا شده است. با این وجود فعالیت های کارآفرینی در این مسیر کمتر مورد توجه قرار گرفته اند و  این در حالی ست که در جهان مبتنی بر فناوری امروز، بی شک یکی از راه کارهای کاربردی در احیا جاده ابریشم، حرکت از اقتصاد سنتی مبتنی بر تجارت کالا به کالا به سمت اقتصاد مدرن مبتنی بر کارآفرینی می باشد. 

عرفان مقصود بیان کرد: در همین راستا شبکه بین المللی کارآفرین شو در نظر دارد در کشورهای اکو بستری را فراهم می سازد تا کارآفرینان این کشورها فراتر از مرزها و در مسیر راه ابریشم بتوانند ایده های نوآورانه خود را عرضه کنند و از ظرفیت همکاری ‌های مشترک با سایر کارآفرینان منطقه و نیز شبکه سرمایه گذاران اکو و راه ابریشم بهره مند گردند.

وی عنوان کرد: شبکه بین المللی کارآفرین شو با هدف تعاملات بیشتر کارآفرینان جوان منطقه و تحقق رویای احیا راه ابریشم در جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان، در فاز اول خود به شبکه سازی در سه کشور اصلی راه ابریشم یعنی ایران، پاکستان و ترکیه تمرکز نموده است.

دبیرکل کارافرین شو تصریح کرد: این شبکه، تا کنون رویداد بزرگ بین المللی کارآفرین شو-۲۰۱۷ را همزمان با نام گذاری مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در دانشگاه فردوسی مشهد و رویداد کارآفرین شو- مشهد ۹۷ را همزمان با روز ملی کارآفرینی در دانشگاه صنعتی سجاد برگزار کرده است. 

مقصود عرفان ادامه داد: همچنین در تاریخ ۱۸ مهرماه ۱۳۹۷،رویداد Entrepreneurs Show (کارآفرین شو- اسلام آباد) را در دومین پایتخت زیبای جهان در دانشگاه Comsats و با حضور رئیس بنیاد علمی اکو برگزار نمود. 

وی خاطر نشان کرد: بدین ترتیب شبکه کارآفرین شو تاکنون حدود ۷۰۰۰ عضو و نزدیک به ۶۰۰+ ایده نوین ثبت شده از ایران و حدود ۱۰۰ ایده از پاکستان را پایگاه خود دارد.

دبیرکل کارافرین شو و مدیرعامل موسسه بین المللی کارافرینی کد در پایان گفت: این رویداد فرصت های زیادی را جهت افزایش صادرات و برندسازی کالاها و خدمات در داخل ترکیه و نیز کشورهای منطقه ایجاد می نماید و بدین ترتیب شبکه کارآفرین شو را می توان گهواره تکنولوژی و تجارت و به نوعی راه ابریشم جدید در منطقه و کشورهای اکو نامید.

گفتنی است؛ رویداد بین المللی کارآفرین شو ۲۰۱۹ نیز در ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در شهر قونیه؛ شهر مولانا و در دانشگاه سلجوق به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های ترکیه برگزار خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت نام به سایت زیر مراجعه نمایید

Www.entrepreneurs.show

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code