به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری پارسی پو؛ علی لطیفی پیشکسوت فوتبال ایران و باشگاه استقلال درباره حضور دراگان اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی فوتبال کشورمان به خبرنگار پارسی پو گفت: بنده قصد حمایت از فدراسیون فوتبال را ندارم. مانند برخی هم هر روز از پلههای فدراسیون و سازمان لیگ بالا و پایین نمیروم تا تیم داشته باشم. اما انتخاب خوبی برای تیم ملی صورت گرفت و حالا وقت حمایت از کادر جدید است.

وی افزود: من به عنوان یک مربی که در جامعه حضور دارم دوست دارم برای روشن شدن مردم در اینباره به چند نکته اشاره کنم. ویلموتس مربی بود که پایهگذار نسل طلایی بلژیک بود. او به هر دلیل رفت و فدراسیون برای جانشینی او چند گزینه داشت. نخست یک مربی طراز اول خارجی بود. ما با توجه به بحث هزینه و شرایط و مشکلات کشور امکان چنین انتخابی را نداشتیم. به سراغ گزینههای داخلی رفتیم و در این راه بحث حضور سه مربی هم مطرح شد که هر کدام بنا به دلایلی صورت نگرفت و در نهایت با بررسی جمیع جهات یک انتخاب عاقلانه و هوشمندانه صورت گرفت و آن هم اسکوچیچ بود. افکار عمومی بدنبال یک مربی خارجی بودند و مربی انتخاب شد که از فوتبال ایران شناخت کافی دارد.

مهاجم سابق تیم ملی و باشگاه استقلال در ادامه عنوان کرد: در فوتبال هستند افرادی که با شجاعت در زمان اظهار نظر حتی خوبیهای دشمن خودشان را هم بازگو میکنند و برعکس متاسفانه افرادی هستند که بر اساس منافع شخص خود صحبت میکنند. بنده خودم دو بار با اسکوچیچ رویارویی داشتم و او مربی کار بلد و با انگیزهای است که بیتردید انگیزه او میتواند کمک شایانی به تیم ملی بکند.

لطیفی در ادامه اظهار داشت: بنده مثالی از استقلال میزنم که خانه دومم است. استقلال میتوانست پرسپولیس را شکست دهد، در حال حاضر آن بازی تمام شده و تیم باید بازی های مهم تری انجام دهد.آیا صحیح است حالا بخواهیم از مجیدی انتقاد کنیم. فرهاد مجیدی سر مربی استقلال شده و به عنوان یک استقلالی باید از او و تیم حمایت کنیم که این وظیفه ما است. به هر حال اسکوچیچ هم انتخاب شده و وظیفه ملی ما حمایت از او و تیم ملی است. افرادی که با انتخاب او مشکل داشتند بدانند با تخریب اسکوچیچ به تیم ملی لطمه می زنند. به هر حال در پایان تاکید می کنم همه باید به تیم ملی برای حضور مقتدرانه در مسابقات پیش رو کمک کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code