فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با بیان آمار ۳ ماهه فعالیت نیروی انتظامی استان اصفهان در سال 98 گفت:تصادفات، نزاع و درگیری و سرقت در رتبه‌های اول تا سوم حدود ۸۰۰ هزار امدادخواهی روزانه از پلیس ۱۱۰ در اصفهان را داشته‌است.

به گزارش خبرگزاری پارسی پو در اصفهان،مهدی معصوم‌بیگی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اجرای طرح ظفر ۵ در اصفهان در حوزه راهنمایی و رانندگی گفت: در این طرح بالغ بر ۲ هزار خودرویی که برای نوامیس مردم ایجاد مزاحمت داشته و همچنین در «دور دور» شرکت کرده ویا نظم عمومی معابر و خیابان‌ها را بر هم می‌زدند توقیف شده است.

روزشنبه،پرحادثه‌ترین روزطول هفته

فرمانده انتظامی استان اصفهان روز شنبه را پرحادثه‌ترین روز در طول هفته خواند و تصریح کرد: بیشترین ساعت تصادف در شهر بین ساعت 20 تا 22 و در جاده‌ها بین ساعت 16 الی 20 است. همچنین در حوزه تصادفات جرحی با کاهش 0.5 درصدی مواجه بوده‌ایم.

معصوم بیگی در خصوص پر حادثه خیز ترین محورها در جاده‌ها گفت: محور آزاد راه اصفهان – کاشان در رتبه اول، پس از آن محور سمیرم-یاسوج و دامنه الیگودرز در رتبه‌های بعدی قرار دارند و 61 درصد تصادفات در روز و 39 درصد در شب اتفاق می افتد.

 

وی با اشاره به اجرای طرح تابستانه پلیس از اول تیرماه در جاده‌های برون‌شهری و درون‌شهری عنوان کرد: در این طرح ظرفیت بسیار خوبی به کار گرفته شده است که بتوانیم آمار جانباختگان ناشی از تصادفات کاهش دهیم، البته مردم در کاهش این آمار نقش اول را بازی می‌کنند به این دلیل که به میزانی که قوانین و مقررات رعایت شود به همین میزان با کاهش تصادفات به ویژه تصادفات پرشدت مواجه هستیم، از مردم و رانندگان تقاضا می‌شود رعایت قوانین و مقررات را داشته باشند که خود و دیگران را با مخاطره مواجه نکنند.

 

کشف 12 تن موادمخدر از ابتدای سال

معصوم بیگی در رابطه با اقدامات پلیس اصفهان در رابطه با مبارزه مواد مخدر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ تن انواع مواد مخدر در استان اصفهان در سال جاری کشف شده است، همچنین ۳۶ باند تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی و دستگیر شده اند؛ در همین رابطه ۳۳۵ طرح پاکسازی نقاط آلوده در سطح استان اجرایی شده است که در این طرح افزایش ۲۹ درصدی جمع‌آوری معتادان متجاهر و توزیع کنندگان مواد مخدر را داشته‌ایم.

افزایش 100درصدی جرایم اینترنتی

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان همچنین به افزایش ۱۰۰ درصدی جرایم در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: برداشت از حساب، کلاهبرداری رایانه‌ای و برداشت‌های غیر مجاز اینترنتی در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند، در ۳ ماه سال جاری طرح ویژه‌ای را با هدف افزایش امنیت کاربران در واحدهای ارائه خدمات اینترتی استان اجرا کرده‌ایم.

شناسایی 28 باند سرقت در اصفهان

معصوم بیگی اظهار کرد:  در ۳ ماهه اول سال ۹۸ تعداد ۲۸ باند سرقت شناسایی شده‌ و با آن‌ها برخورد شده است، در حوزه انهدام باندهای سرقت از منازل با  ۲۹ درصد بیشترین انهدام را داشته‌ایم.در سرقت‌های مهم، سرقت به عنف و سرقت‌های مسلحانه با کاهش قابل توجهی مواجه هستیم،

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه افزود:سرقت داخل خودرو  ۱۵ درصد و باندهای سارقان اماکن  ۱۴ درصد از سهم کل باندهای منهدم شده را دارند، همچنین در سال جاری ۳۶ درصد افزایش دستگیری متهمان سرقت را داشته‌ایم، اموال مکشوفه از سارقان نیز بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال ارزش داشته است.

وی در رابطه با موبایل قاپی نیز گفت: برخورد با موبایل قاپی نیاز به هوشیاری مردم دارد و  اگر این هوشیاری رعایت شود می‌توان فرصت‌های ارتکاب دزدی موبایل را از موبایل قاپ‌ها بگیریم، بعضی سرقت ها در مکان‌های شلوغ اتفاق می افتد و البته سرقت موبایل در اصفهان محدود بوده و آمار آن نیز رو به کاهش است.

وی بااشاره به اینکه در حوزه مشروبات الکلی عملکرد وکشفیات خوبی  داشتیم، افزود:در اثر مصرف مشروبات مسموم  ۶ نفر جان خود را از دست دادند، اخیراً هم ۸ نفر به علت مصرف مشروبات الکلی مسموم در بیمارستان بستری شدند.

امکان پرداخت اقساطی جریمه خودروهای توقیفی

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به این‌که طبق تبصره ذیل ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات خودروهایی که یک میلیون تومان و بیشتر جریمه دارند توقیف می‌شوند و تا زمان پرداخت جریمه امکان رفع توقیف وجود ندارد،ادامه داد: در این زمینه مساعدتی برای رانندگان این خودروها در نظر گرفته شده است تا با پرداخت اقساط یک ساله جرائم، خودروی خود را از توقیف خارج کنند، البته خودروهایی که دستور قضایی دارند مشمول استفاده از تسهیلات اقساطی نمی‌شوند، همچنین رانندگانی که به علت مستی یا استفاده از مواد مخدر یا مواد روانگردان جریمه شده‌اند و دارای نمره منفی هستند تا پایان ممنوعیت از رانندگی شامل این تسهیلات نمی‌شوند.

وی با تأکید بر برخورد نیروی انتظامی با تخلفات حادثه‌ساز گفت: تصادفات با کمتر از ۹ میلیون تومان خسارت نیاز به کروکی پلیس ندارند و مردم خودشان را معطل نکرده و خیابان‌ها و معابر را مسدود نکنند، البته این امر تا مادامی است که اختلافی بین 2 طرف راننده نباشد و می‌پذیرند که کدام خودرو مقصر است و شرکت بیمه‌ای موظف به پرداخت خسارت است.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code