رییس فدراسیون هاکی ایران گفت: در بخش آقایان مثل دوره‌های گذشته قهرمان آسیا خواهیم شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری پارسی پو؛ مسابقات جام ملت‌های آسیا هاکی 2019 در کشور تایلند با حضور تیم‌ های ملی ایران در حال پیگیری است.

تیم بانوان ایران اولین حضور خود در این رقابت را تجربه می‌کند. بهرام قدیمی رییس فدراسیون هاکی ایران طی گفتگو با خبرنگار پارسی پو در این خصوص بیان کرد: بانوان ایران در اولین بازی خود مقابل فیلیپین به پیروزی رسیدند اما متاسفانه بازی دوم برابر تیم قزاقستان، قهرمان آسیا شکست خوردند. هاکی داخل سالن بانوان بسیار نوپا است و پس از مسابقات قهرمانی کشور 5 مرحله اردو برگزار کردیم تا تیم ملی برای این مسابقات آماده شود. احتمال دارد که در این دوره از مسابقات به مقام پنجم برسیم اما انشاالله کار می‌کنیم تا در سال‌های آینده سکو داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر شروع به استعدادیابی در مجموعه ورزشی انقلاب تهران کردیم و در حال احداث زمین چمن هاکی هستیم. انشاالله استعدادیابی را به صورت رایگان آغاز می‌کنیم و تا 2 سال دیگر به دسته اول آسیا صعود کنیم.

قدیمی عنوان کرد: در بخش آقایان مثل دوره‌های گذشته قهرمان آسیا خواهیم شد. رقبای اصلی ما تایلند، مالزی، قزاقستان و ازبکستان هستند که موفق شدیم تیم تایلند که میزبان مسابقات نیز هستند را شکست دادیم. اردوهای منظمی برای هاکی داخل سالن آقایان داشتیم، امیدواریم که بازهم قهرمان آسیا شویم.

رییس فدراسیون هاکی ایران گفت: از آنجایی که ما در بخش بانوان و چمن دیگر فعالیت نمی‌کردیم تمام سرمایه و تمرکز خود را برای داخل سالن آقایان گذاشتیم و به همین دلیل پیشرفت بسیار خوبی در آن‌ها دیدیم. در ابتدا فقط در چند استان فعالیت هاکی داشتیم اما در حال حاضر شاهد فعالیت 31 استان ما در این رشته هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code