مربی دروازه‌بانان تیم ملی فوتبال جوانان ایران گفت: تقریبا از 80 دروازه‌بان تست گرفتیم و فعلا 3 نفر کنار ما هستند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری پارسی پو؛ فرشاد بختیاری زاده، مربی دروازه بانان تیم‌ ملی فوتبال جوانان درباره شرایط تیم ملی جوانان برای حضور در تورنمنت کافا در گفتگو با خبرنگار پارسی پو عنوان کرد: ما داریم تیم را آماده می‌کنیم که در تورنمنت کافا شرکت کنیم که تقریبا از چند روز دیگر شروع می‌شود. در این تورنمنت با افغانستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان بازی خواهیم داشت. به نظرم  یک تورنمنت خوب است و انشالله بهترین نتیجه را بگیریم و برگردیم.

او در مورد انتخاب دروازه بان تیم ملی جوانان توضیح داد: ما تقریبا از 80 دروازه‌بان تست گرفتیم و فعلا 3 نفر کنار ما هستند ولی اینجا تیم ملی است و ما دنبال بهترین گزینه هستیم. در تیم‌ملی به روی همه باز است. من با همکارم در باشگاه در تماس هستم  و از آنها خواهش کردم اگر گزینه‌ای پیدا شود که در  حد ملی باشد حتما به ما معرفی کنند که بتواند یک پشتیبانی شود برای آینده فوتبال کشور و بهترین‌ها  حضور داشته باشند.

او افزود: البته اینکه در باز باشد و هرکسی بیاید تست بدهد خیر. ما از آن مرحله گذشتیم و تقریبا به جمع بندی رسیدیم ولی خب شاید لیگ شروع شود و بازیکنی بیاید خود را ثابت کند و در لیگ برتر بازی  کند و سنش به جوانان بخورد. مگر می‌شود به سادگی از آن گذشت؟ پس بنابرین ما باید زمینه حضورشان را فراهم کنیم که هم به خودش کمک کند و هم به فوتبال ملی کشورمان.

بختیاری زاده درباره آمادگی تیم نیز گفت: بازیکنان بیشتر در اختیار باشگاه هستند. نهایتا شاید در یک ماه مثلا یک هفته تا 10 روز بتوانیم اینها را در اختیار داشته باشیم ولی یک تست گرفتیم و تقریبا با آمادگی 50 درصدی داریم می‌رویم تا در این تورنمنت شرکت کنیم ولی باید با شرایطی که داریم کنار بیاییم و با هماهنگی و همکاری بازیکنان را برای هدف اصلی‌مان  که برج 8 است برای بازی‌های آسیایی به 100 صددرصد آمادگی برسانیم.

مربی تیم ملی درمورد همکاری باشگاه‌ها با تیم اظهار کرد: هنوز به آن مرحله نرسیدیم و خداراشکر شرایط طوری است که بعید می‌دانم باشگاهی دوست نداشته باشد بازیکنش در رده ملی بیاید یا که بخواهد جلوی پیشرفت بازیکن را بگیرد ولی چیزی  که است حتما آقای پورموسوی یک همکاری متقابل دارند با باشگاه‌ها و انشالله همه به هم کمک می‌کنیم که این اتفاق بیفتد و بهترین نتیجه برای کشورمان حاصل شود. فدراسیون دارد تمام تلاشش را می‌‌کند نه فقط برای ما بلکه برای تمام رده‌های ملی، بانوان و آقایان، سالن و… یک تیم نیست که بگوییم یک تیم است یک باشگاه هست با یک امکانات و بودجه خیلی خوب می‌آید و باشگاه‌داری‌اش را می‌‌کند. اینجا تیم ملی است و واقعا شرایط سخت است برای کار اما واقعا با تمام وجود کسانی که دیدم دارند تمام تلاششان را می‌کنند که نهایت همکاری داشته باشند با تمام رده‌های ملی و هرچیزی در توانشان هست در اختیار مربیان و بازیکنان قرار می‌دهند که من اینجا از آنها تشکر می‌کنم.

او در پایان افزود:  ما دنبال این هستیم که بچه‌ها با بازی‌های خوب ساخته شوند چون هرچه بازی‌های سخت‌تر انجام دهیم به تیم کمک می‌شود که تیم آماده‌تر شود و با شرایط بهتری در مسابقات حضور پیدا کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code