روحانی بیان کرد : رفتار ما با آژانس دوستانه بوده است. در 16 و 17 گزارش درباره برجام و غیربرجام اعلام کردند، ایران همکاری لازم را دارد. آمریکا و رژیم اسرائیل فشار به آژانس آوردند و می ترسم آژانس را این شیادان آلوده کنند. این کشورها آژانس را دنبال نبش قبر فرستادند. آژانس باید مواد هسته ای را بررسی کند حالا این دو کشور به آژانس فشار می آورند که موضوع 20 سال پیش را نظارت کند. ما هر وقت بخواهیم پاسخ قاطع دهیم برای ما آسان است اما مبنای ما همیشه همکاری با آژانس است. خود آژانس هم توجه کند و از مسیر قانونی خود خارج نشود. اروپایی ها شرمنده ما هستند و از سال 97 به بعد هم خیلی شرمنده ما هستند زیرا به وظایف خود عمل نکردند. تلفنی و حضوری از ما عذرخواهی می کنند.

 

او مطرح کرد: برخی کشورها قاطعانه و حقوقی عمل کردند. اقای جدید در آژانس بداند آبروی آژانس، در نظام بین الملل حایز اهمیت است. ایران نظارت قانونی آژانس را می پذیرد و همکاری تنگاتنگ خواهد داشت اما در چارچوب قانون.

رییس جمهور گفت: اخیرا کاخ سفید اعلام می کند ما برای مذاکره آماده ایم و ایران چرا معطل انتخابات است، ما معطل هیچ چیز نیستیم هر لحظه آمریکا به قانون و مقررات سازمان ملل برگشت و تعهدات خود را در برجام اجرایی کرد، و به 5+1 بازگشت همان لحظه آماده مذاکره هستیم. تصمیم ما آشکار است. امریکایی ها تسلیم قانون شوند و عذرخواهی کنند و برای صدمه ای که به مردم زدند برای جبران آن تلاش کنند. آنها میز مذاکره را شکستند و به ملت ایران ظلم کردند. امریکایی ها عذرخواهی کنند و برگردند به مقررات سپس خواهند دید ایران و ملت در چارچوب قانون و مقررات حرکت خواهند کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code