به گزارش گروه خبر خبرگزاری پارسی پو، بنابر گزارش اسپوتنیک، این حادثه در حوالی شهر قامشلی در شمال شرقی سوریه رخ داده اما زمان تهیه ویدئو اعلام نشده است.

این ویدئو توسط مسافر خودرویی تهیه شده که با کاروان خودروهای دارای پرچم های روسیه از جمله یک نفربر زرهی و یک خودروی زرهی “تیگر” روبرو شده است. در مقابل آنها دو خودرو زرهی آمریکایی قرار دارد که یکی از آنها دارای پرچم آمریکا است. ستون بسیار آهسته حرکت می کند و خودرو سعی می کند از ماشین زرهی آمریکایی سبقت بگیرد، اما این خودرو راه عبور آن را مسدود می کند و سپس باعث می شود تا از جاده منحرف شده و به داخل یک مزرعه برود، پس از آن هر دو خودرو متوقف می شوند.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده (CENTCOM) از اظهار نظر در مورد این ویدئو خودداری کرده است.

ویلیام Urban ، سخنگوی سخنگوی CENTCOM ، در پاسخ به این سؤال که آیا از وقوع درگیری ها بین ارتش های روسیه و آمریکا در سوریه اطلاع دارد، گفته “به طور کلی، می توانم بگویم که ما برای جلوگیری از درگیری با روسها، در حال تعامل تنگاتنگ هستیم و این تعامل برای کاهش تنش، جلوگیری از اصطکاک اساساً مؤثر است. ” وی تعامل با ارتش روسیه را “حرفه ای” خواند.

وزارت دفاع روسیه هنوز در مورد این اخبر اظهار نظری نکرده است.

پیش از این، سربازان ارتش روسیه سربازان آمریکایی را از درگیری با سوری ها در حوالی شهر قامشلی نجات داده بودند. این حادثه پس از درگیری بین پرسنل ارتش آمریکا و جمعیت محلی رخ داد که در نتیجه آن آمریکایی ها به سوی مردم سوریه تیراندازی کردند. یک پسربچه 14 ساله کشته و یکی از ساکنان محلی مجروح شد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد پس از این حادثه نظامیان روسیه ستون آمریکایی را به سوی محل استقرار آنها هدایت کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code