مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان گفت: با توجه به مساحت طولانی و گرمای هوای خوزستان وجود پایگاه هوایی در خوزستان ضروری و حیاتی است.

علیرضا جمشیدیان عصر امروز در گفت‌ و گو با خبرنگار پارسی پو در حاشیه جلسه اضطراری آتش سوزی های اخیر مراتع خوزستان، اظهار کرد: مساحت استان خوزستان حدود 6.4 میلیون هکتار است که حدود 4.9 میلیون هکتار آن عرصه‌های ملی و بیش از یک میلیون هکتار عرصه‌های زاگرس است.

او گفت: با توجه به این مساحت طولانی و گرمای هوای خوزستان وجود پایگاه هوایی در خوزستان ضروری و حیاتی است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان افزود: همچنین برخی امکانات مانند بالگردهای آبپاش را نیز کم داریم که در تلاش برای تحقق این مورد هستیم تا در حریق‌هایی که رخ می‌دهد هماهنگی‌های بیشتری صورت بگیرد و بالگرد آبپاش به نیروهای مردمی و امدادی کمک کند.

جمشیدیان بیان کرد: با توجه به بارندگی‌های سال 98-97، آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها در تابستان امسال قابل پیشبینی بود و به همین دلیل جلسه ایی در ستاد بحران تشکیل و تفکیک وظایف نیز انجام شد.

او با اشاره به آتش سوزی مراتع در کوه های بهبهان، گفت: کمک اهالی منطقه در اطفای حریق بسیار موثر بود و انسجام خوبی بین ادارات بهبهان صورت گرفت.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان تصریح کرد: یکی از پارسی پومه‌های ما پیگیری موضوع بالگرد است که این وسیله مورد نیاز در دفعات بعدی در حداقل زمان در مناطق مورد نیاز فرستاده شود.

جمشیدیان بیان کرد: فرمانداران به عنوان فرمانده ستاد بحران شهرستان‌ها و روسای منابع طبیعی شهرستان‌ها به عنوان فرماندهان عملیاتی انتخاب شدند و در همین راستا امکانات اطفای حریق را در اختیار شهرستان‌ها قرار دادیم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان در پایان افزود: برخی از امکانات مقابله با آتش سوزی توسط مدیریت بحران استانداری خریداری شده و به صورت متمرکز در اختیار فرمانداری‌های شهرستان‌ها قرار داده شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code