به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پارسی پو، صدا و سیما در حالی دولت را به بهانه واهی عدم همکاری در تامین منابع لازم در جهت جلوگیری از قطع شبکه الکوثر  متهم کرده که بررسی جزییات تخصیص منابع صندوق توسعه ملی به این سازمان نشان می دهد نه تنها صدا وسیما در این دولت به مراتب بیش از دولت قبل پول دریافت کرده بلکه علیرغم محدویت های مالی دولت روحانی، این سازمان هرگز در مضیقه نبوده، با این وجود صدا و سیما با سهل انگاری در پرداخت حق یوتل ست باعث شد صدای بین المللی مردم ایران در آستانه روز قدس قطع شود.

خبرگزاری پارسی پو برای روشن شدن موضوع لیست پرداختی های ارزی به صدا وسیما را منتشر می کند تا مردم قضاوت کنند مسوولان این سازمان چقدر در ادعاهایشان صادق هستند: 

۱- طی سال‌های ۸۸ تا ۹۲ سالیانه حدود ۲۰۰ میلیون دلار به آن سازمان تخصیص داده شد.

۲- در سال ۹۵ مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو به صداوسیما تخصیص داده شد.

۳- در سال ۱۳۹۶ نیز معادل ریالی ۱۰۰ میلیون یورو در قالب تبصره ۴ در اختیار آن سازمان قرار گرفت.

۴- براساس تبصره ۴ قانون بودجه در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار و در سال ۱۳۹۸ نیز ۱۵۰ میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای پرداخت به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران لحاظ شد.

۵- با وجود محدودیت منابع، با توجه به جهش ارزی سال ۹۸ دولت ۱۶۰ درصد اعتبارات مقرر(۶۰ درصد مازاد بر قانون بودجه) را به این سازمان تخصیص داد.

تخصیص صداوسیما

نکته قابل توجه اینکه صدا وسیما هنوز با دستگاه نظارتی مسئول رسیدگی به محل و چگونگی مصرف پرداختهای انجام شده در سالهای ۸۸ تا۹۲ هیچ گونه همکاری نداشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code