به گزارش خبرگزاری پارسی پو از کرمان؛ محمد میرزایی در خصوص این‌که آیا اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان لیستی را ارایه خواهند داد، بیان کرد: «ما به دنبال ارایه‌ی لیست نهایی هستیم منتهی کمافی‌السابق مورد بی‌مهری ناظرین شورای نگهبان قرار گرفته‌ایم به‌طوری‌که در اکثر شهرستان‌های استان کرمان تمامی کاندیداهای اصلاح‌طلب عدم احراز یا رد صلاحیت شده‌اند».

وی با اشاره به تلاش جبهه‌ی اصلاح‌طلبان استان کرمان برای ارایه‌ی لیست نهایی، افزود: «در کرمان یک کاندیدای شاخص ما تایید صلاحیت شده است منتهی کاندیدای دوم ما با وجود آن‌که از بچه‌های جبهه و جهاد و حافظ کل قرآن بوده و دارای سابقه‌ی عالی است، متاسفانه عدم احراز برای او زده‌اند».

سخنگوی شورای اصلاح‌طلبان استان کرمان اضافه کرد: «شرایط عمومی کشور ایجاب می‌کرد که روند منصفانه‌ای در تایید صلاحیت‌ها پیش گرفته شود که تشویقی برای مشارکت بیشتر مردم در انتخابات پیش رو باشد که متاسفانه عکس آن عمل شد».

وی با برشمردن کاندیداهای شاخص اصلاح‌طلب در استان کرمان خاطرنشان کرد: «کاندیداهای شاخص اصلاح‌طلب در شهرستان‌های سیرجان، بم، جیرفت و زرند عدم احراز شده‌اند و در این شهرستان‌ها کاندیدای شاخصی نداریم اما در شهرستان‌های کهنوج و رفسنجان مشکلی نداریم ضمن آن‌که در شهربابک نیز چند کاندیدای اصلاح‌طلب عدم احراز و تعدادی نیز تایید شده‌اند».

میرزایی گفت: «انتظار داشتیم که ناظرین شورای نگهبان منصف‌تر و واقع‌بین‌تر عمل کند مخصوصا اکنون که مشکل اساسی کشور تا حدودی روشن شده و بحث کفایت و کارآمدی و داشتن مجلس قوی در راستای ارتقای کفایت و کارآمدی امور اجرایی، امری حیاتی و مهم بود».

وی به راهکارهای تشکیل مجلس قوی اشاره کرد و ادامه داد: «اگر مردم بتوانند از بین گزینه‌های مختلفی با گرایش‌های مختلف، انتخاب خود را در یک محیط رقابتی سالم، انجام دهند قطعا افراد توانمند به مجلس شورای اسلامی ورود پیدا خواهند کرد و در نتیجه مجلس قوی نیز تشکیل خواهد شد».

سخنگوی شورای اصلاح‌طلبان استان کرمان با اشاره به شهادت سردار سرافراز جهان اسلام، سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی، گفت: «شهادت ایشان واقعا باعث وحدتی در ملت و جامعه‌ی ایرانی شد و انتظار می‌رفت که اثر خودش را در امور اجرایی کشور بگذارد که متاسفانه به‌دلیل برخی اتفاقات شاهد آن نیستیم».

میرزایی خاطرنشان کرد: «شرط اول پیروزی نظام جمهوری اسلامی، کارآمدی است و کارآمدی نیز در گرو انتخابات سالم و شرکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی است».

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code