نصب سامانه مها و حضور به موقع پلیس سرقت از یک طلافروشی در کرج را ناکام گذاشت.

به گزارش گروه اجتماعی پارسی پو؛ سردار “سید جعفر حسینی” جانشین فرمانده انتظامی استان البرز با اعلام این خبر، گفت: ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه روز گذشته ۴ سرنشین یک دستگاه خودرو سوناتا با هدف سرقت در نقطه مرکزی شهر کرج که به گفته شاهدان عینی مسلح به سلاح گرم بودند وارد جواهرفروشی شدند.

وی با اشاره به اینکه سرنشینان خودرو ۳ مرد و یک زن بودند، گفت: ۲ نفر از آن‌ها با صورت‌های پوشیده در داخل خودرو و ۲ نفر دیگر نیز به طلافروشی مراجعه و قصد سرقت داشتند که با اقدام به موقع صاحب طلافروشی و فعال کردن پدال سامانه “مها”؛ ماموران کلانتری ۱۱ مرکزی کرج بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و در یک عملیات ضربتی سارقان را دستگیر و از آن‌ها یک قبضه سلاح گرم کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه واحد صنفی مذکور مجهز به سامانه “مها” است و سامانه مذکور نقش مهمی در پیشگیری از سرقت دارد، افزود: نصب سیستم‌های بازدارنده و تجهیز اماکن و محل‌های کسب و کار به سیستم‌های حفاظتی می‌تواند میزان قابل توجهی از جرایم به ویژه سرقت‌ها را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید:

25سال زندان و 1110ضربه شلاق برای مردی که 7دختر و 2پسر خردسال را آزار داد

«نوشین جعفری» با خانواده‌اش تماس گرفت

بستن پل بخاطر بسته مشکوک به بمب

از ته بریده شدن زبان زلیخا توسط شوهرش

17 زخمی در حادثه خروج قطار از ریل

پایان چهار روز آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران

شیرخریدن مرد معتاد،راز قتل برادرش را فاش کرد

وی گفت: “مها” سامانه اطلاع رسانی، اعلام خطر آنلاین و هوشمندی است که به صورت ۲۴ ساعته به کمک حس گر‌های حرکتی، لرزشی و هر نوع تهدید از جمله سرقت، زورگیری، و … را در زمان حضور یا عدم حضور مالک به مرکز هشدار الکترونیک اعلام می‌کند.

سردارحسینی افزود: این سامانه به محض دریافت هشدار الکترونیکی، صحت آن را احراز و در کمترین زمان، مالک و مبادی امدادی از جمله پلیس را از وقوع سرقت مطلع می‌کند.

وی با اشاره به مزایای این سامانه که به صورت ۲۴ ساعته از اماکن حراست می‌کند، بیان کرد: با نصب سامانه هوشمند مها در صورت هرگونه حادثه، پلیس بلافاصله در کمترین زمان خود را به محل می‌رساند.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۷۰ واحد صنفی و اماکن خصوصی به این سامانه متصل شده که ضرورت دارد سایر صنوف و شهروندان برای پیشگیری از سرقت به نصب این سامانه اقدام کنند، اظهارکرد: شهروندان متقاضی می‌توانند با مراجعه به سایت maha۷۲۴.ir از شرایط و چگونگی استفاده از این سامانه مطلع شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code