رهبر جریان حکمت ملی عراق گفت:دولت عراق باید به جای نقش وسط بازی کردن، نقش واسطه را بازی کند و مانع بروز هر گونه جنگ احتمالی در منطقه شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پارسی پو، سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق روز جمعه در سخنانی در مراسم بزرگداشت دهمین سال درگذشت سید عبدالعزیز حکیم، در بغداد گفت: دولت عراق باید به جای نقش وسط بازی کردن، نقش واسطه را بازی کند و مانع بروز هر گونه جنگ احتمالی در منطقه شود. 
وی افزود: ما خطرات ناشی از درگیری ایران و آمریکا را بر عراق می دانیم، عراق در قلب منطقه و در مرکز جغرافیای درگیری قرار گرفته و ما باید کشور را از قطب بندی ها دور نگه داریم. 
عمار حکیم گفت: دولت عادل عبدالمهدی (نخست وزیر) باید اقدام به میانجیگری میان تهران و واشنگتن کند و نقش خود را برای کاهش شدت تنش و بحران بین دو طرف انجام دهد چرا که این امر روی عراق نیز تاثیرات منفی خواهد داشت. 
وی همچنین بر ضرورت رسیدن به عراق به سطح کشورهای پیشرفته سیاسی و اقتصادی و احیای نقش موثر آن در منطقه تاکید کرد و گفت: عراق در قلب منطقه قرار دارد و باید نقشی اساسی در ثبات آن ایفا کند چرا که بیشترین تاثیرها از اوضاع منطقه متوجه عراق می شود. 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code