به گزارش خبرنگار پارسی پو از اهواز، علی حسین حسین زاده در نشست انجمن کتابخانه های استان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با بروز بحران کرونا در برخی کشورها اگر در ابتدا شرایط برای فعالیت کتابخانه ها مهیا نبود اما پس از مدتی فضاهایی برای دسترسی همه افراد به کتابخانه ها فراهم شد که تحولی در این راستا ایجاد شد و خوشبختانه در ایران نیز چنین کارهایی صورت گرفته است.

او گفت: بیشترین فعالیت دستگاه های فرهنگی همچون ارشاد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای گسترش کتاب و کتابخوانی در دوران تابستان است اما با توجه به شرایطی که به دلیل بروز اپیدمی کرونا پیش آمده است این فعالیت ها رو به افول گذاشته است. امیدواریم با بهره گیری از فضای مجازی که هم در گذشته در پارسی پومه داشتیم و هم در این دوران ناچار به حرکت در آن مسیر هستیم بتوانیم کتابخوانی را گسترده تر کرده و دریچه ای جدید در کنار سایر دریچه های علمی برای شهروندان ایجاد نماییم.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان افزود: مشخص نیست بیماری کرونا تا چه زمانی ماندگار خواهد بود و ما باید عزم خود را جزم نماییم که از فضاهای جدید بیش از پیش استفاده نماییم.

حسین زاده در پایان بیان کرد: در خصوص کتابخانه های روستایی قرار بود روستاهای با جمعیت بیش از ۱۰۰۰ نفر صاحب کتابخانه شوند و با توجه به اعتباراتی که در اختیار دهیاری هاست جلسه ای توسط اداره کتابخانه ها با حضور مسوولان مربوطه تشکیل شود تا اگر از لحاظ ارتباطات مخابراتی شرایط و بستری فراهم باشد راه اندازی کتابخانه های روستایی در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم بهره بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code