به گزارش پارسی پو آذربایجان‌غربی، جواد آقازاده در نشست خبری با اصحاب رسانه با قدردانی از تلاش اصحاب رسانه در اطلاع رسانی و ارائه آموزش‌های لازم جهت قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس، گفت: هم‌اکنون ۲۷۰۰ تخت بیمارستانی استان خالی است ضمن اینکه با توجه به وضعیت موجود بیمارستان‌های خصوصی وارد چرخه نشده‌اند با این حال تمام تمهیدات لازم برای درمان و مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا در استان اندیشیده شده است.

وی با اشاره به نگهداری ۳۰ نفر در نقاهتگاه های استان، خاطرنشان کرد: در عرض 40 روز گذشته از اولین نمونه مثبت کرونا تاکنون، ۲۳ جلسه ستادی استانی و ۱۸ جلسه دانشگاهی برگزار شده است.

وی گفت: روز طبیعت یک حرکت فرهنگی عظیم از سوی مردم در استان رخ داد بطوریکه باید از همه مردم بویژه کمپین‌ها و رسانه‌ها جهت ترغیب به در خانه ماندن قدردانی کنیم.

وی با اشاره به غربالگری 90 درصد افرادی که در سامانه سیب ثبت نام کرده‌اند، گفت: شرکت کنندگان در طرح غربالگری در سطح استان را معادل ۸۹ درصد جمعیت ۱۶ شهرستان و ۸۶ درصد جمعیت شهرستان خوی بوده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: ایثار و جهاد پرسنلی که با بیماران کرونایی کار میکنند، با کمترین توقعات ستودنی است ضمن اینکه هتل مروارید در ارومیه و در سایر شهرستان مجتمع‌های خانه معلم برای پرسنل بیمارستان‌های درگیر با کرونا آماده کرده‌ایم؛ و کارکنان به صورت اختیاری می‌توانند از امکانات استفاده کنند.

آقازاده گفت: تست های مربوط به ایرانیانی که دیروز از ترکیه و از طریق مرز بازرگان وارد ایران شده، گرفته شده و در سامانه ثبت گردیده است.

آقازاده از تولید دستکش‌های یکبارمصرف در بسته‌بندی هایی با تعداد اندک در داروخانه های سطح استان خبرداد و گفت: این بسته‌ها از هفته آتی توزیع خواهد شد.

وی با رد وجود زندانیان مبتلا به کرونا در استان گفت: امروز مطمئن هستیم بعد از ۶ سال وضعیت بیمارستان های استان به مرحله ای رسیده است، که بتوانیم در بحران جوابگو باشیم.

وی اضافه کرد: پسماندهای بیماران مبتلا به بیماری کرونا، به صورت جداگانه توسط شهرداری جمع آوری و دفع می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code