مراسم رونمایی از کتاب «دانشنامه زنان نامدار شیراز» در دانشکده الهیات و معارف اسلامی شیراز برگزار شد.

به گزارش  خبرگزاری پارسی پو از فارس، مدیر کل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری فارس در مراسم رونمایی کتاب دانشنامه «زنان نامدارشیراز» با تاکید بر حمایت از پژوهشگران و محققان فعال در حوزه زنان و خانواده از سایر پژوهشگران درخواست نمود، برای جلوگیری از فعالیت های سلیقه ای و غیر علمی در حوزه زنان و خانواده، به این حوزه اهمیت بیشتری بدهند و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا رشته های علوم انسانی در پایان نامه های خود به موضوع زنان و خانواده ها بپردازند و تحقیقات همراه با ارائه راهکارهای متعدد انجام شود.

سیده معصومه دستغیب با اشاره به تعداد فرهیختگان و استادان زن دانشگاه های استان بیان نمود: تاثیرگذاری این قشر بر موضوع زنان و تحکیم نهاد خانواده از طریق ارائه کتاب و مقاله ها، برگزاری نشست و مباحث تخصصی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان نمود: ارائه الگوهای مؤثر، شناسایی زنان توانمند و معرفی آنان به جامعه به ویژه برای  دختران جوان موجب تقویت هویت و خودباوری آنان خواهد شد.

ایشان با تأکید بر حمایت از بانوان دانشگاهی و افراد فعال در حوزه بانوان و خانواده، توجه ویژه معاونت پژوهشی دانشگاه را نسبت به این موضوع خواستار شد.

در پایان مقرر شد این کتاب در کارگروه پژوهش استانداری فارس ارائه و انتشار و چاپ نسخه های بعدی این کتاب از حمایت این کارگروه برخوردار شود.

این اثر به نویسندگی دکتر زهرا آتشی و جمعی از محققین(احمد جعفری،منیژه زارعی،مریم خائف،آمنه امیدی) و با نظارت دکتر سلمان پور و با همراهی دفتر امور بانوان وخانواده استانداری فارس تدوین شده است.

در این کتاب سخن از زنان نام آوری است که در شهر شیراز و در طول تاریخ با بذل جان و مال و نمایش شجاعت و توانایی های خود در راه اعتلای ایران اسلامی کوشیده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code