فصل تابستان است و همه ارگان ها پارسی پومه های بسیاری برای اوقات فراغت شهروندان دارند این در حالی است که شهرداری تهران در سکوت عمیق در بهره برداری از فرهنگسراها در فصل تابستان فرو رفته است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پارسی پو؛ تابستان زمان اجرای پارسی پومه‌های متنوع اوقات فراغت است و شهرداری تهران به عنوان متولی امر شهر و با داشتن مراکز مختلف وظیفه خطیری در برگزاری دوره‌ها و پارسی پومه‌های مختلفی دارد این در حالی است که این روزها خبری از پارسی پومه‌های فرهنگسراها در تابستان نیست. این گمانه وجود دارد که یا شهرداری تهران در تابستان پارسی پومه‌ای ندارد و یا این پارسی پومه‌ها آنقدر گران است که استقبالی از آن صورت نمی‌گیرد. دلیلش هر چه باشد رفتار منفعلانه شهرداری در امر فرهنگ و اوقات فراغت نمایان است؛ خبرنگار پارسی پو برای بررسی این وضعیت به سراغ حجت نظری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، رفت.

نظری در این گفتگو ضمن انتقاد از فعالیت فرهنگسراها گفت: متاسفانه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران جز نام و پولی که از شهرداری دریافت می کند هیچ ارتباطی با مدیریت شهری تهران ندارد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: به‌رغم وجود مصوبات مختلف برخی فعالیت‌ها رخ می‌دهد. شورای اسلامی شهر تهران به صراحت گفته به سازمان فرهنگی و هنری بودجه خواهیم داد به شرطی که تمام درآمدهایش را وارد خزانه کند تا بدانیم چقدر درآمد دارد و همه را به خودش بازخواهیم گرداند از این حیث به هیچ عنوان این سازمان شفافیت لازم را ندارد.

نظری اضافه کرد: از سوی دیگر در بودجه مصوب شورای اسلامی شهر تهران در یکی از تبصره‌ها عنوان شده که سازمان فرهنگی هنری هم مانند معاونت فرهنگی اجتماعی ریز پارسی پومه هایش را به تصویب کمیسیون فرهنگی اجتماعی و شورای شهر برساند تا بعد از آن بتواند بودجه های مربوط به پارسی پومه هایش را دریافت کند اما هیچ یک از این پارسی پومه ها، رخ نمی دهد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد: سازمان فرهنگی و هنری باید در فضای فرهنگسراها پارسی پومه ها و اقدامات جدی و متناسب با فصل تابستان و اوقات فراغت شهروندان را پارسی پومه ریزی کند که امیدوارم این پارسی پومه‌ها به تصویب کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران برسد تا با یکپارچگی در اجرا در سطح شهر تهران رو به رو باشیم.

وی ضمن انتقاد از این سازمان بیان کرد: تا امروز هیچ پارسی پومه‌ای توسط سازمان فرهنگی هنری به کمیسیون ارائه نشده و نمی‌دانیم از این بابت در فرهنگسراها چه اتفاقی رخ می‌دهد.

نظری با اشاره به عدم هماهنگی پارسی پومه‌های فرهنگسراها گفت: هر کدام از مدیران فرهنگسرا که خلاقیت دارند و ذوقی داشته‌اند اقداماتی انجام می‌دهند اما هر یک از عزیزان که نگاه‌شان با بقیه هم راستا نیست کمتر فعالیت می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران افزود: فرصت خوبی داریم که از آن غافل هستیم. اگر سازمان فرهنگی هنری از شورای شهر تهران بودجه می‌خواهد و می گیرد و نام این مجموعه را به یدک می‌کشد باید خود را به نمایندگان مردم پاسخگو بداند و تلاش کند که در دخل و  خرجش شفافیت لازم را داشته باشد تا همه شهروندان بدانند این سازمان با این سرمایه عظیم که مربوط به شهر است چقدر در ماه و سال درآمد دارد و این درآمدها کجا هزینه می‌شود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code