به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پارسی پو؛ محمدعلی پورمختار، نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت زندانیان در زندان‌های کشور گفت: همان‌طور که همگان مستحضر هستند، در روزهای اخیر اخبار متعدد درباره وضعیت زندانیان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. از سوی دیگر شاهد سوءاستفاده شبکه‌های معاند ازاین قضیه هستیم.

به گفته او با بررسی نحوه مهار ویروس کرونا در کشور باید تاکید کرد: کشورهای مدعی در این زمینه ضعیف‌تر از ایران عمل می‌کنند و در این باره نیز شاهد اقدامات تبلیغاتی هستیم. برای مثال از روزهای نخست شیوع اپیدمی کرونا اخباری مبنی بر اینکه زندانیان سیاسی درگیر این موضوع هستند، منتشر شد اما هم اکنون این اقدام فراتر رفته است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید رسیدگی‌های بیشتر برای مهار اپیدمی کرونا در کشور لحاظ شود و در عین حال رسیدگی‌ها نیز افزایش یابد. در روزهای اخیر ریاست قوه قضائیه دستور داد 100 هزار نفر از زندانیان به مرخصی بروند.

پورمختار افزود: در زندان‌ها نیز باید مساعدت‌ها بیش از پیش برای مصونیت زندانیان برابر اپیدمی کرونا لحاظ شود تا در شبکه‌های معاند و فضای مجازی از مسائل این چنین  سوءاستفاده نشود.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی درباره کم و کیف وضعیت بهداشتی زندانیان برای مهار کرونا گفت: بر اساس دستور رئیس قوه قضائیه اقدامات بهداشتی همچون ضدعفونی و نظارت‌های پزشکی به شکل مناسب در دستور کار قرار گرفته است. از سوی دیگر با کاهش تعداد زندانیان امکان فراگیری نیز به حداقل می‌رسد.

پورمختار اخبار درباره وضعیت زندان‌های کشور در شبکه‌های اجتماعی را فضاسازی دانست و افزود: در زندان‌های کشور باید مراقبت‌های بیشتری انجام شود. هرچند تاکنون آماری به شکل رسمی از تعداد مبتلایان به کرونا در زندان اعلام نشده است.

به گفته او این نوع اطلاع‌رسانی از سوی شبکه‌های معاند نشان دهنده دروغ پردازی آنهاست.

b7b34df0-06d6-4cff-ac31-2322902b6aba

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code