«حسن لطفی»، نماینده مردم رزن و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی پارسی پو درباره “طرح تشکیل وزارت بازرگانی در کمیسیون اجتماعی” گفت: تشکیل وزارت بازرگانی یک امر ضروری در کشور است. متاسفانه برای تهیه اقلام ضروری هیچ آمار و اطلاعات دقیقی نداریم و پخش مسئولیت در بین وزراتخانه ها به عدم شفافیت، دامن زده است. امروز مشخص نیست کدام وزارت خانه باید پاسخگوی نیازهای 85 میلیون ایرانی در حوزه محصولات کشاورزی، تولید کفش و پوشاک و یا مایحتاج مردم باشد؟

او ادامه داد: متاسفانه هیچ کدام از وزارت خانه ها اطلاعات دقیق ندارند و به همین دلیل، نمی توانند پارسی پومه ریزی مناسبی داشته باشند، در نتیجه منابع مالی هدر می رود. باید در نظام جمهوری اسلامی وزارت خانه بازرگانی شفاف، جامع و کامل تشکیل شود که آمار و اطلاعات دقیق از مایحتاج زندگی یک ایرانی را تهیه و به دولت و مجلس ارائه بدهد. کسی از نیازهای مردم در طی سال اطلاعی ندارد.

لطفی مطرح کرد: یکی از واجبات اساسی تشکیل وزارت بازرگانی در کشور است که متاسفانه بنا به دلایلی، علیرغم اینکه مجلس مصوب کرده هنوز تصویب نشده است. کمیسیون اجتماعی با اکثریت آرا طرح را تصویب کرده و قرار است با اولویت به صحن بیاید. این طرح بار مالی برای دولت ندارد. با تغییرات ایجاد شده شورای نگهبان با این طرح موافقت می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code