سازمان «اروپایی-سعودی حقوق بشر» که مقر آن در آلمان قرار دارد، در بیانیه‌ای خبر داد که دادستان سعودی خواستار اجرای حکم «محاربه» در حق «حسین الفرج» از جوانان اهل استان «قطیف» شده است.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری پارسی پو به نقل از فارس، به نوشته پایگاه خبری مرآة الجزیره، در این بیانیه آمده است که «حسین الفرج» که در ۱۷ ژانویه ۲۰۱۷ (۲۸ دی ماه ۱۳۹۵) به اتهام شرکت در تظاهرات ضد حکومتی و تشییع پیکر شهداء بازداشت شده بود، تحت شکنجه‌های شدیدی قرار دارد و اخیرا نیز دادستانی سعودی خواستار اعدام وی به اتهام «محاربه» شده است.

این نهاد حقوق بشری به نقل از منابع داخلی عربستان گزارش داد که «حسین الفرج» در زندان «الدمام» قرار دارد و تحت شکنجه‌هایی از قبیل کشیده شدن ناخن‌ها، اتصال شوک الکتریکی، ممانعت از خواب به مدت طولانی، ضربه‌های شدید به سر و بدن و انواع دیگر شکنجه‌ها قرار گرفته است.

سازمان «اروپایی-سعودی حقوق بشر» همچنین اعلام کرد که این زندانی شیعه بیش از هفت ماه را در زندان انفرادی گذرانده که چهار ماه آن در ابتدای بازداشت و ترخیصش از بیمارستان بوده است. او هیچ گونه دسترسی به وکیل ندارد.

نیروهای امنیتی سعودی یک بار در چهارم می ۲۰۱۷ در ساعت ۲:۴۵ نیمه شب به خانه او ریخته و ضمن تیراندازی و ایجاد وحشت تمامی افراد داخل خانه را بازداشت کرده و با خود برده بودند. تمامی بازداشت شدگان فردای آن روز با قرار وثیقه آزاد شدند.

در بیانیه این سازمان حقوق بشری آمده است که درخواست اجرای حکم «محاربه» در حق «حسین الفرج» یک خشونت دولتی است و هیچ تطابقی با قوانین بین‌المللی ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code