به گزارشخبرگزاری پارسی پواز لرستان ؛ ثمینی در نشست اضطراری با فرمانداران استان که با موضوع  بیماری کرونا برگزار شده بود ، اظهار کرد: استان به لحاظ بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و مجبور به تشدید سختگیری ها با محوریت اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونا هستیم .

او ضمن اشاره به مصوبات امروز ستاد ملی مدیریت کرونا، افزود: فرمانداران برگزاری عزاداری ها در ماه محرم، مراسم روز غرفه و عید قربان را طبق تصمیم ستاد و با ایجاد محدودیت ها، رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، محدود کردن زمان عزاداری و فاصله گذاری اجتماعی تدبیر کنند .

ثمینی  برگزاری کنکور سراسری را از دیگر مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا عنوان کرد وگفت: این آزمون در تاریخ معین شده ضمن افزایش زمان و فضای محل آزمون با رعایت فاصله گذاری در شهرستان های استان برگزار خواهد شد .

او با تأکید بر اهمیت حفظ سلامت مردم، تصریح کرد: با توجه به شرایط استان برگزاری هرگونه مجلس ترحیم و عروسی در تالارهای پذیرایی یا منازل که با ازدحام جمعیت همراه باشد ممنوع است و فرمانداران مکلفند با هماهنگی دستگاه قضایی مانع از انجام آنها شوند .

معاون سیاسی استاندارلرستان  با اعلام تعطیلی تالار های پذیرایی تا اطلاع ثانوی، خاطرنشان کرد: تالار ها به دلیل تجمع و افزایش خطر شیوع کرونا، طبق مصوبه ستاد تعطیل بوده و فرمانداران نسبت به پلمپ واحد‌های متخلف اقدام کنند .

ثمینی مدت زمان محدویت ها را تا نهم مرداد ماه اعلام کرد وافزود: با توجه به کمبود امکانات مراکز درمانی و ادامه روند افزایشی ابتلاء به کرونا، ممکن است وارد شرایط بحرانی شویم که ضرورت دارد فرمانداران مصوبات ستاد را با تدبیر اجرایی کنند .

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code