مهرزاد معدنچی، بازیکن اسبق پرسپولیس و تیم ملی، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری پارسی پو با اشار به دوری از رسانه‌ها پس از پایان دوران بازی‌اش اظهار داشت: این موضوع دلیل خاصی ندارد. بالاخره وقتی تماس گرفته شود مثل همیشه، چه آن زمانی که فوتبال بازی می‌کردم، پاسخگوی خبرنگاران بودم. کم لطفی از  خبرنگاران نیست اما من همان زمانی هم که فوتبال بازی می‌کردم خیلی اهل مصاحبه نبودم و الان هم هر کدام از همکاران شما یا دوستان قدیمی تماس می‌گیرند با کمال میل با آنها صحبت می‌کنم.

او درباره پارسی پومه‌اش پس از پایان دوران حرفه‌ای بازی‌اش در فوتبال گفت: طبیعتا نمی‌شود فوتبال را کامل کنار گذاشت. می‌دانید بالاخره فوتبال یک عشق است و کنار گذاشتن سخت است. من در این مدت کلاس مربیگری را گذراندم و در حال حاضر در شیراز و دنبال کار خودم هستم و بیزینسی که چندین سال است دارم کار می‌کنم و زندگی آرامی دارم، نمی‌شود کنار گذاشت اما کم و بیش صحبت هم کردند از طرف باشگاه فجرسپاسی که با هم همکاری داشته باشیم اما فعلا قطعی نشده است.

از این پیشکسوت پرسپولیس در خصوص  شرایط حال حاضر پرسپولیس سوال کردیم که او در پاسخ اظهار داشت: تنها مسابقات فوتبالی که در حال حاضر دوست دارم ببینم بازی‌های پرسپولیس است. پرسپولیس همیشه عشق بچگی‌مان بوده و زمانی در این تیم بازی کردیم به همین خاطر تا جایی که وقتش را داشته باشم اخبار مربوط به این تیم را دنبال می‌کنم. ساختاری که برانکو در این تیم درست کرد هنوز ادامه دارد و من معتقدم قهرمانی این تیم هنوز به خاطر  شخصیت و ساختاری  است که برانکو به پرسپولیس داد. و بعد از برانکو، پرسپولیس با آمدن کالدرون یک مقطعی  را هم نتایج خوب گرفت و هم نتایج بد. شخصیت قهرمانی پرسپولیس از بازیکنانش شروع می‌شود و این تیم  بازیکنان خوب و باکیفیت و تیم کاملی را داشت. چه روی نیمکت در زمان آقای برانکو و با توجه به  حضور کریم باقری و افشین پیروانی و در زمین با بودن سیدجلال حسینی و چندین بازیکن بزرگ که به این تیم این شخصیت دادند تا بدین ترتیب چندین سال در کورس قهرمانی باشد. من فکر می‌کنم قهرمانی لیگ نوزدهم را هم باید به اسم برانکو نوشت. مربیانی هم که پس از برانکو  آمدند زحمت کشیدند اما این تیم هنوز آن شخصیت قهرمانی زمان برانکو را داشت و به این هدف هم رسیده است. الان واقعا به تک تک بازیکنان پرسپولیس و کریم باقری و افشین پیروانی تبریک می‌گویم.

او افزود: هرکسی که مدعی است پارسال تیم پرسپولیس را قهرمان کرده امسال باید حرفی برای گفتن داشته باشد. این صحبت من نیست، صحبت همه اهالی فوتبال است. این قهرمانی واقعا به خاطر ساختار و شخصیتی که برانکو به تیم دادند. چون من خودم شاگردش بودم و ایشان را می‌شناسم. امسال مشخص می‌شود که می‌توانند پرسپولیس را به چه شرایطی برسانند که البته آرزوی قلبی من است بتوانند دوباره پرسپولیس را قهرمان کنند.

معدنچی در مورد خریدهای جدید پرسپولیس گفت: من که خیلی شناختی از آنها ندارم ولی امیدوارم همه این نفرات جدید در پرسپولیس موفق شوند. این مسیر را من و خیلی از قدیمی‌ها که حالا پیشکسوت پرسپولیس هستند رفتیم. حضور در این تیم نعمت بزرگی است که تک تک این بازیکنان باید قدر این نعمت را بدانند و بتوانند از این سکوی پرتاب برای رسیدن به موفقیت‌های بعدی‌شان استفاده کنند.  

این پیشکسوت پرسپولیس در مورد حضور این تیم در ادامه لیگ قهرمانان آسیا گفت: بحث بازی‌های آسیایی با بازی‌های داخلی خیلی متفاوت است مخصوصا الان اکثر تیم‌ها رو به پیشرفت بودند و مربیان و بازیکنان خیلی خوبی را جذب کرده و سرمایه‌گذاری‌های زیادی می‌کنند. من فکر می‌کنم لیگ قهرمانان در چندین سال گذشته پیشرفت قابل قبولی داشته و تیم‌های عربی بابتش به خاطر هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی که می‌کنند، مربیان خوبی که جذب می‌کنند و با بها دادن به تیم‌های پایه خیلی خوب کار می‌کنند و به خاطر همین لیگ قهرمانان کیفیتش نسبت به چند سال قبل خیلی بهتر شده است. با این حال امیدوارم تیم پرسپولیس در بازی آسیایی‌اش بتوانند نتیجه قابل قبولی بگیرند و عملکرد نماینده‌های فوتبال ایران بتوانند جزو تیم‌های مقتدر و موفق باشند و بتوانند نتیجه خوبی بگیرد. 4

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code