نزول رشد اقتصادی کلمبیا و عقب ماندن آن از پارسی پومه های توسعه موضوع پارسی پومه این هفته «منطقه مالی» در شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی است، در این پارسی پومه به دلایل عقب ماندن اقتصاد این کشور از پیش بینی های توسعه ای پرداخته می شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری پارسی پو، کشور کلمبیا اهمیتی ژئوپلیتیکی در آمریکای لاتین دارد و اقتصاد آن  بر معادلات منطقه تاثیر دارد، پارسی پومه هفتگی «منطقه مالی» از شبکه هیسپان تی وی به موضوع رشد اقتصادی این کشور می پردازد و بر اساس مستندات و اظهار نظر مقامات این کشور با حضور کارشناسان موضوع جاماندن از رشد اقتصادی را بررسی می کند.

به تازگی خوان خوزه مدیرعامل بانک مرکزی کلمبیا در پنجاه و چهارمین دوره کنوانسیون بانکداری کلمبیا از رشد اقتصادی پایین کشورش خبر داد و این رقم را خطرناک خواند. گفته شده است که بر اساس پیش بینی ها در آمار و ارقام مالی کلمبیا، رشد اقتصادی می بایست روی 2.8 دهم باشد که این رقم 2.3 است. 

پارسی پومه اقتصادی «منطقه مالی» با اجرای «ادواردو نودا» هر هفته پنج‌شنبه‌ها در مدت زمان 25 دقیقه در ساعت 5:30 (به وقت تهران) برای مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی به روی آنتن رفته و تحلیلی از مسائل اقتصادی دنیا و منطقه آمریکای لاتین را  برای مخاطبان به تصویر می‌کشد. بازپخش این پارسی پومه، جمعه ساعت 20:30 و شنبه ساعات 3:30، 10:00 و 14:30 خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code