امسال هم اصلی‌ترین هزینه‌ زائران اربعین در عراق، هزینه حمل‌ونقل برای تردد از مرزهای خروجی کشورمان تا شهر‌های زیارتی نجف اشرف، کربلای معلی، سامرا و کاظمین است.

به گزارش خبرگزاری پارسی پو ؛ امسال با توجه به افزایش نرخ ارز زائران اربعین حسینی(ع) که عازم عراق هستند باید به این نکته توجه داشته باشند و برای جلوگیری از خسارت بیشتر در محاسبه وتبدیل پول در سفر اربعین، “دینار عراقی” مورد نیاز سفر خود را پیش از عزیمت به عراق از داخل کشور تهیه کنند چرا که عراقی‌ها چندان تمایلی به دریافت پول ایرانی از زائران ندارند.

از این رو در مطلب پیش‌ِرو، قیمت‌های تقریبی مسیرهای پرتردد زائران ایرانی در عراق را آورده‌ایم تا زائران اربعین قبل از شروع این سفر بهتر بتوانند پارسی پومه‌ریزی لازم مالی برای سفر خود داشته باشند. 

ــ هزینه کرایه ماشین ون از مرز مهران تا شهر مقدس نجف، 17 هزار دینار است.

ــ هزینه کرایه ماشین سواری از مهران تا نجف برای هر نفر 25 هزار دینار است.

ــ هزینه کرایه از مرز مهران تا کربلا نیز همان رقم 17 هزار دینار است.

ــ هزینه کرایه از شهر نجف تا کربلا با اتوبوس و ون 3 هزار و 500 دینار و سواری چهارنفره، برای هر نفر 6 هزار دینار است.

ــ هزینه کرایه‌ از نجف تا کاظمین با ون و اتوبوس‌ 9 هزار دینار و با سواری چهارنفره برای هر نفر 14 هزار دینار است.

ــ هزینه کرایه از کربلا تا کاظمین با اتوبوس‌های حرم امام حسین(ع) رفت و برگشت به‌همراه زیارت دوطفلان مسلم 7 هزار دینار و با سواری چهارنفره فقط رفت 10 هزار دینار است.

ــ هزینه کرایه‌ از کربلا به سامرا با اتوبوس‌های حرم امام حسین(ع) رفت و برگشت همراه با زیارت کاظمین و دوطفلان مسلم 12 هزار دینار و از کاظمین به سامرا با سواری چهارنفره برای هر نفر 10 هزار دینار است.

ــ هزینه کرایه از کربلا به مدائن مرقد سلمان فارسی با اتوبوس‌های حرم امام حسین(ع) رفت و برگشت 8 هزار دینار تخمین زده شده است.

ــ هزینه‌ کرایه بازگشت از کربلا تا مهران با اتوبوس‌های حرم امام حسین(ع) 15 هزار دینار است.

***شایان ذکر است نرخ دینار عراقی به‌ازای هر 1000 دینار برابر با حدود 13 هزار تومان است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code