استاندار قم بابیان اینکه علاقه وصف‌ناشدنی در بین موکب‌ها برای خدمت به زائران اباعبدالله(ع) وجود دارد گفت: همه موکب داران فراتر از وظایف اداری و با عشق در این مسیر گام بردارند.

به گزارش خبرگزاری پارسی پو از قم، بهرام سرمست در جلسه ستاد اربعین قم بابیان ضرورت اعتلاء فرهنگ میزبانی اظهار کرد: موکب‌های مردمی بر خدمت به عزاداران اربعین در استان قم اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری جلسات کارشناسی، آسیب‌شناسی نسبت به سال‌های گذشته و تقویت نقاط قوت را برای مدیران تکلیف کرده‌ایم افزود: اگر درجایی بر اساس نظارت‌هایی که انجام می‌شود، دریابیم که می‌توانیم بر اساس اختیارات کاری انجام دهیم دریغ نخواهیم کرد.

وی با اشاره به تفاوت‌های ویژه فرهنگی قم به لحاظ پارسی پومه‌های ستاد اربعین افزود: قم مرکز تشیع است و وضعیت ویژه‌ای دارد و این مساله باید در این ستاد لحاظ شود.

سرمست بابیان اینکه مأموریت‌های استان قم بسیار فراتر از سایر استان‌های کشور است گفت: قم در ایام اربعین هم در بحث اعزام زائر، هم میزبانی زائرین خارجی و تعداد موکب‌هایی که خدمت به زائرین می‌کنند بسیار ویژه است.

وی تاکید کرد: همه مسئولان باید خدمت به زائران عتبات عالیات و حضرت معصومه(س) را در دستور کار قرار دهند.

سرمست خاطرنشان کرد: از موکب‌های پاکستانی نیز درخواست داریم تا در قم مستقرشده و مردم قم را در میزبانی از زائران پاکستانی کمک کنند.

وی همچنین مستندسازی فعالیت‌های موکب‌ها را در راستای بهبود خدمات‌رسانی در سال‌های آتی بسیار موثر دانست و گفت: صداوسیما و سایر دستگاه‌های فرهنگی باید در این زمینه به‌صورت جدی عمل کنند.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه سوگواری سرور و سالار شهیدان از ابتدا مردمی بوده است گفت: نهضت حسینی به‌واسطه مردم از نسلی به نسل بعد منتقل‌شده است.

وی گفت: دولت وظایف خود را در راستای برگزاری باشکوه مراسم عزاداری سالار شهیدان در اربعین انجام خواهد داد؛ اما محوریت این پارسی پومه‌ها با موکب‌های مردمی خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code