سر مربی تیم ملی بوکس معتقد است ملی‌پوشان کشورمان بین 3 تا 4 سهمیه المپیک 2020 توکیو را کسب خواهند کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری پارسی پو؛ علیرضا استکی، سرمربی تیم ملی بوکس کشورمان، پیرامون آخرین وضعیت این تیم به خبرنگار پارسی پو گفت: ما از اول خرداد ملی‌پوشان را در دو گروه دعوت کردیم و پس از برگزاری مسابقات انتخابی 16 نفر از برترین نفرات برای اردوی نهایی که از دهم تیر برگزار خواهد شد را  دعوت می کنیم و اسامی آنها بزودی اعلام می شود.

وی در ادامه با اشاره به مسابقات جهانی روسیه خاطرنشان کرد: به این رقابت ها به نقش مسابقات انتخابی نگاه و در این مدت کوتاه تلاش می کنیم سطح آمادگی بوکسورها را افزایش بدهیم. از زمان آغاز اردو حدودا 45 روز زمان داریم که روی بچه ها نه به صورت تکنیکی بلکه به صورت تاکتیکی و به لحاظ روحی و روانی آنها را آماده بازی کنیم.

استکی پیرامون مسابقات انتخابی گفت: هنوز از سوی ایبا مشخص نشده سهمیه مسابقات آسیایی 2 است و رقابت های جهانی 1 یا بالعکس. به هرحال اولویت خود را روی کسب سهمیه گذاشته‌ایم در ماه‌های دی، بهمن و اردبهشت سال آینده سعی می‌کنیم با قدرت در این رقابت‌ها حضور پیدا کنیم و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم بین 3تا 4 سهمیه المپیک2020 توکیو را به دست آوریم.

سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به سوالی مبنی بر حضور احسان روزبهانی در مسابقات گزینشی، تصریح کرد: احسان روزبهانی با تمکین از فدراسیون و حضور در مسابقات انتخابی نشان داده خودش را وقف تیم ملی کرده و از حواشی فاصله گرفته و این کار او به معنای یک حرکت رو به جلو است. او وزن خود را کاهش داده و با جدیت تمرینات خود را انجام می‌دهد، احسان شاید اگر وارد برخی حواشی خود خواسته نمی‌شد می‌توانست در المپیک ریو قدرتش را به همه حریفانش دیکته کند و روی سکو برود. به هر حال او جز برترین‌ها است و تجربیات زیادی را نیز دارد، البته نکته امیدوار کننده این است که بازیکنان جوان ما هم تجربیات خوبی دارند و این در بالا رفتن سطح فنی تیم و نتیجه گیری بسیار مهم است.

استکی در پایان گفت: یک‌سال تا المپیک بیشتر باقی نمانده و همه باید برای کسب سهمیه‌های بیشتر بوکس کمک کنیم و هر کسی به سهم خودش. بنده امیدوارم با کمک رسانه‌ها و حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بتوانیم در رویدادهای انتخابی شاهد کسب نتایج خوبی برای کشور عزیزمان باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code