استاندار گیلان کمبود امنیت سرمایه‌گذاری را یکی دیگر از مشکلات حوزه مدیریت شهری دانست و گفت: ناپایداری در تصمیم‌گیری‌ها موجب عدم اعتماد سرمایه‌گذار برای استقرار سرمایه در شهر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پارسی پو از گیلان؛  مصطفی سالاری در شصت و سومین مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های کشور با اشاره به وضعیت درآمدی شهرداری ها، گفت:  اعداد و ارقام برخی عوارضی که برای نوسازی و غیره ثبت می‌شود، با توجه به تورم حاکم بر جامعه،  قابل‌مقایسه نیست.

استاندار گیلان با بیان اینکه در حوزه شهری و در بحث عوارض باید تصمیماتی اساسی بگیریم، افزود: در مباحث پسماند و غیره نیز در بحث اخذ عوارض با مبهم بودن مبنا مواجه هستیم و به سمتی حرکت می‌کنیم که به خاطر مسائلی عوارض یک منطقه را کمتر محاسبه می‌کنیم.

وی کمبود امنیت سرمایه‌گذاری را یکی دیگر از مشکلات حوزه مدیریت شهری دانست و گفت: ناپایداری در تصمیم‌گیری‌ها موجب عدم اعتماد سرمایه‌گذار برای استقرار سرمایه در شهر می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه تراکم فروشی و استفاده از سازوکار کمیسیون ماده 100 یکی از منابع درآمدی فعلی شهرداری‌ها است، خاطرنشان کرد: امیدوارم با سازوکارهای بهتر شاهد ایجاد منابع درآمدی پایدار و موثر برای شهرداری‌ها باشیم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code