به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پارسی پو؛ سردار علی ذوالقدری، از ادامه نظارت و بازرسی از صنوف تا اتمام مبارزه با شیوع کرونا خبر داد و گفت: تالار‌های پذیرایی می‌توانند به زودی فعالیت خود را پس از تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا شروع کنند.

رییس پلیس امنیت عمومی خاطرنشان کرد: روز گذشته جلسه‌ای در استانداری تهران با ریاست معاون استاندار تشکیل و در خصوص ادامه مبارزه با شیوع ویروس کرونا در کشور با همکاری سازمان‌های مربوطه تاکید شد.

وی با اشاره به اینکه نظارت و بازرسی از صنوف مختلف با پایان یافتن مبارزه با کرونا ادامه دارد، تصریح کرد: در این جلسه معاون استاندار تاکید کرد شیوع و گسترس کرونا ادامه دارد و مسئولان ذیربط باید به زیر مجموعه‌های خود تاکید کنند که حتما صنوف‌های مختلف پروتکل‌ها بهداشتی، فاصله اجتماعی و بهداشت را رعایت کنند.

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ تصریح کرد: چند گروه از دانشگاه‌های علوم پزشکی، بازرسان اصناف و پلیس اماکن عمومی استانداری و سازمان حمایت برای بازررسی از صنوف شهر تهران تشکیل خواهد شد و وظیفه این گروه مراجعه به محل‌های اصناف و بررسی رعایت موارد بهداشتی و پروتکل‌های ستاد مبارزه با کرونا توسط متصدیان صنوف است.

سردار ذوالقدری افزود: آمار‌ها نشان می‌دهد تعداد فوتی‌ها و بیماران کاسته شده، ولی تعداد افراد مبتلا شناسایی شده افزایش یافته است که این حاکی از ادامه شیوع و گسترش این بیماری است؛ بنابراین با بازگشایی همه صنوف اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود قطعا با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهیم شد.

وی با بیان اینکه قرار است از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما مسئولان تذکرات لازم و لزوم توجه بیشتر به موارد بهداشتی را مطرح کنند، ادامه داد: بازرسی‌های مشترک احتمالا از پایان هفته جاری آغاز خواهد شد.

سردار ذوالقدری در خصوص زمان بازگشایی تالار‌های پذیرایی، گفت: تمهیدات لازم برای بازگشایی تالار‌های پذیرایی اندیشده شد تا این صنوف نیز با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی بتوانند به زودی فعالیت خود را آغاز کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code