وحید علی‌ضمیر گفت: ماهانه 30 میلیارد ریال برای نظافت شهر همدان هزینه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پارسی پو از همدان، معاون خدمات شهری شهرداری همدان با بیان اینکه نظافت در مناطق مختلف شهرداری، توسط پاکبانان هر روزه انجام می‌شود اظهار کرد: حدود 800 نفر از پاکبانان زحمتکش وظیفه نظافت مناطق  چهارگانه شهر را برعهده دارند. 

وی با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین ویژگی‌های شهر همدان تمیزی و پاکیزگی این شهر است گفت: البته این امر اتفاقی نیست چراکه حاصل تلاش شبانه‌روزی تعداد زیادی از نیروهای انسانی و صرف هزینه‌های قابل توجه است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان بیان کرد: به منظور نظافت، رفت و روب معابر و حمل زباله در مناطق چهارگانه شهرداری، ماهیانه نزدیک به 30 میلیارد ریال هزینه می‌شود.

وی افزود: با توجه به صرف هزینه بالا و نیروی انسانی می‌طلبد با رعایت مدیریت پسماند از سوی شهروندان، شاهد کاهش این هزینه در سطح شهر باشیم.

علی‌ضمیر تصریح کرد: روزانه بیش از 11 میلیون مترمربع از معابر و گذرگاه‌های شهر همدان نظافت می‌شود که این حجم از نظافت کار ساده‌ای نیست.

وی با بیان اینکه کار جمع‌آوری زباله در همدان نهایتاً تا ساعت 7 صبح در سطح شهر به اتمام می‌رسد ادامه داد: گشت‌های فوریتی نیز از ساعت 11 صبح کار جمع‌آوری زباله‌ها در سطح معابر به ویژه در بازار را مجدداً انجام می‌دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان خاطرنشان کرد: شهروندان زباله‌ها را در ساعات اولیه شب در بیرون از منزل و محل کار خود قرار دهند؛ در صورتی که کسبه بازار کار نظافت واحد تجاری خود را در ساعات پایانی شب انجام دهند، بخش اعظمی از مشکلات به وجود آمده نظیر آلودگی و سیما و منظر شهر حل خواهد شد. 

وی آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی در زمینه کاهش و تفکیک پسماند را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: تاکنون اقدامات خوبی در زمینه تفکیک پسماند از مبدأ از جمله در زمینه‌ کاهش تولید پسماند به آموزش بیش از 50 هزار دانش‌آموز و کودک انجام شده است.

علی‌ضمیر به نقش مردم در حوزه مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: باید با پارسی پومه‌ریزی دقیق و جامع و با کمک شهروندان و فعالان محیط زیست، هزینه‌های نظافت شهر را کاهش دهیم و می‌توان منابع مالی موجود را در پروژه‌های شهری و خدماتی به شهروندان اجرا کرد .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code