مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر رویداد فرهنگی که در کشور برگزار شود می تواند بستری برای جریان سازی فرهنگی باشد.

دکتر محمد مهدی احمدی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  که به مناسبت بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد در محل نمایشگاه حضور داشت بعد از بازدید از غرفه داران کتاب در جمع خبرنگاران افزود:  نمایشگاه و تمامی رویداد های فرهنگی   درهر استان می تواند بستری برای  جریان سازی فرهنگی درکشور ایجاد کند  و همچنین افکار عمومی با حضور در چنین  مکان هایی می توانند  با تازه های نشر  آشنا شوند .

وی تصریح کرد:همچنین با حضور در نمایشگاه  رابطه منطقی بین مردم و حوزه کتاب   برقرار می شود  و امسال نیزهمانند سال های گذشته  استقبال ناشرین از نمایشگاه کتاب بسیار خوب بوده و  همین استقبال بالا از نمایشگاه کتاب امسال  نشانه رضایت ناشرین در سال های قبل بوده و این رضایت باعث شده که به طور متوالی هرساله از این رویداد فرهنگی  استقبال کنند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور رسانه ها در نمایشگاه کتاب  مشهد خاطر نشان کرد: مهمترین ویژگی   در نمایشگاه کتاب امسال شرکت ،  مطبوعات و رسانه ها  ازجمله مطبوعات شهرستانی  است که به طور فعال حضوردارند  و همه ی این ها نشان از ظرفیت ها بالای نمایشگاه کتاب مشهد است .

 احمدی در خصوص کتاب های حذف شده در نمایشگاه کتاب امسال مشهد بیان کرد: . بسیاری از کتاب ها در شرف مجوز بودند و هنوز به آنها مجوز داده نشده بود و برای ارائه کتاب در نمایشگاه باید پروسه های مختلفی راطی می کردند و برخی از کتاب ها در همین مراحل نیاز به اصلاحات داشتند تا  مجوز دریافت کنند بنابراین چنین چیزی نبوده که اداره ارشاد  بعد ازدادن مجوزبه کتاب از ارائه آن در نمایشگاه  جلوگیری کند.

گزارشگر : نگار طاهونچی

 

بیشتر بخوانید:


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code