سرپرست مرکز مدیریت ورزشی آکامی ملی المپیک گفت: از فدراسیون‌ها ورزشکاران نخبه‌شان را گرفتیم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری پارسی پو؛ مرجان صفاری، سرپرست مرکز مدیریت ورزشی آکامی ملی المپیک در گفتگو با خبرنگار پارسی پو درخصوص طرح بورسیه ستاره‌ها و امیدهای آکادمی ملی المپیک بیان کرد: آکادمی ملی المپیک امسال یک طرح بورسیه برای ورزشکاران نوجوان دارد. این طرح شامل 3 سطح امیدها، استعدادها و ستاره‌ها می‌شود، بخش استعدادها برمی‌گردد به کودکان مناطق محروم و حاشیه‌نشین و بخش بورسیه ستاره‌ها و امیدها شروع به کار کرده است. 22 پسر و 28 دختر نوجوان 13 ساله تا 15 ساله طی دو هفته اخیر به عضویت آکادمی ملی المپیک درآمدند و حدود 3 شب، 30 ساعت پارسی پومه آموزشی گذراندند. اواخر مهرماه هم گروه دختران و هم گروه پسران مجددا برمی‌‌گردند و تا آخر سال تقریبا دوبار دیگر این کار انجام می‌شود. هدف از این طرح رسیدن بچه‌ها به بازی‌های المپیک جوانان است.

وی افزود: از فدراسیون‌ها ورزشکاران نخبه‌شان را گرفتیم، یعنی با خود ورزشکار در ارتباط نیستیم یا تیم‌ها به ما مراجعه می‌کنند یا ما به فدراسیون‌ها نامه‌ می‌زنیم و نفرات نخبه‌شان را می‌گیریم.

صفاری عنوان کرد: یک طرح استعدادیابی هم وزارت ورزش و جوانان دارد و برای این که پراکنده کاری نشود، نفرات منتخب را از فدراسیون می‌گیریم. نفراتی که وزارت ورزش در آن طرح می‌آورد، در ارتباط با فدراسیون خود هستند، در نتیجه سعی کردیم مقداری کار را یک پارچه کنیم.

سرپرست مرکز مدیریت ورزشی آکامی ملی المپیک گفت: بچه‌های بورسیه استعدادها هم ماهی یک بار سهمیه دارند و صبح وارد آکادمی شوند و یکی دو کارگاه آموزشی و تست‌های مرکز سنجش را بدهند و از مراکز مختلف آکادمی بازدید می‌کنند و می‌روند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code