به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پارسی پو؛ فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی پرداخت و گفت: امروز در نوار ساحلی دریای خزر، دامنه جنوبی البرز و استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش شدید موقتی باد روبه‌رو هستند.

او با بیان اینکه دریای خزر امروز مواج خواهد بود، تصریح کرد: همچنین امروز با کاهش نسبی دما در استان‌های جنوبی دامنه البرز هم روبه‌رو خواهیم شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: فردا شمال غرب، سواحل غربی و مرکزی دریای خزر، دامنه جنوبی البرز با بارش پراکنده باران روبه‌رو است و بارش‌ها تا اوایل هفته آتی با شدت و ضعف ادامه خواهد داشت.

گودرزی خاطرنشان کرد: از روز شنبه تا روز دوشنبه هفته آتی افزایش نسبی دما را در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل داریم.

او ادامه داد: از بعدازظهر روز دوشنبه و روز سه‌شنبه در این مناطق با کاهش دما مواجه هستیم که با بارش باران و وزش باد همراه خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: شرق کشور در چند روز آینده به ویژه در منطقه زابل با وزش شدید باد و افزایش گرد و خاک روبه‌روست.

گودرزی در تشریح وضعیت آب و هوایی تهران نیز خاطرنشان کرد: تهران امروز با آسمان نیمه ابری روبه‌روست و در برخی ساعات امروز با رگبار، رعد و برق و احتمال وزش شدید باد روبه‌روست.

این کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد: بیشینه دمای تهران امروز به ۳۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code