به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری پارسی پو، با اعلام‌ کمیته بین‌المللی المپیک، رشته ووشو در المپیک ۲۰۲۲ جوانان به میزبانی سنگال حضور پیدا می‌کند.

کیوان شیرآقایی، مربی و کارشناس ووشو دراین رابطه در گفتگو با خبرنگار پارسی پو عنوان کرد: وارد شدن هر رشته‌ای به مسابقات مهم المپیک جایگاه آن رشته را در دنیا تغییر می‌دهد. در این چند سال هم جامعه ووشو چه در ایران و چه در جهان همه علاقه‌مند بودند که این رشته را وارد مسابقات المپیک کنند که در نهایت در بخش جوانان این تلاش‌ها نتیجه داد.

او اضافه کرد: مهدی علینژاد رییس فدراسیون ووشو به عنوان عضوی از هیئت رئیسه فدراسیون جهانی به همراه سایر دوستانشان برای این اتفاق تلاش زیادی کردند که جای تشکر دارد و مطمئن هستم این اتفاق باعث رشد بیشتر ووشو در آینده خواهد شد به ویژه در کشور خودمان که در این چند سال در رده‌های پایه بسیار سرمایه‌گذاری کردیم و از الان می‌توان روی مدال ووشو در المپیک هم حساب ویژه‌ای کرد.

شیر آقایی در پایان در مورد احتمال المپیکی شدن ووشو بزرگسالان در آینده نیز توضیح داد: ووشو پیش از این هم در سال 2008 در المپیک پکن به صورت نمایشی حضور داشت ولی قطعا این رشته پتانسیل المپیکی شدن در تمام رده‌های سنی را دارد و امیدوارم در المپیک 2028 ووشو هم حضور داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code