عضو هیئت مدیره مرکز وکلای استان گلستان با اشاره به اینکه برای رفع بسیاری از مشکلات قضایی باید مشاوره حقوقی را به منازل ببریم، گفت: طرح وکیل خانواده با هزینه بسیار پائین این امر را محقق می‌کند.

به گزارش خبرگزاری پارسی پو از گنبدکاووس، عبدالصمد بردی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از مهمترین و اصلی‌ترین مسائلی است که باید در جامعه مورد توجه قرار بگیرد، افزود: آموزش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید از سنین کودکی آغاز شود که در این میان خانواده و مدرسه نقش به‌سزایی دارند.

وی با بیان اینکه سن بلوغ و نوجوانی دوره‌ای حساس و سرنوشت‌ساز است و در این برهه باید به نیازهای اولیه و اساسی نوجوانان توجه ویژه شود، تصریح کرد: از آنجایی که خداوند متعال به انسان منزلت و کرامت عطا نموده است، از مهمترین نیازهای هر فرد به خصوص در دوره نوجوانی حفظ حرمت و کرامت انسانی می‌باشد.

عضو هیئت مدیره مرکز وکلای استان گلستان با اشاره به اینکه امروزه آموزش در کنار پرورش معنا می‌یابد و مدرسه محل اصلی پرورش و آموزش به مثابه خانه دوم کودکان است، اضافه کرد: مباحث پایه حقوقی اعم از حقوق شهروندی، کودکان و… به زبانی ساده و کودکانه باید در مدارس آموزش داده شوند و دانش آموزان از همان سنین ابتدایی با مفهوم جرم و خلاف آگاه شوند.

بردی پور با اشاره به اینکه عموم مردم از قوانین حقوقی بی اطلاع هستند که این خود مشکلات عدیده ای را به دنبال خواهد داشت، ادامه داد: بسیاری از خانواده‌ها هنگام مواجه شدن با یک مشکل حقوقی سردرگم و مشوش شده و حتی دچار مشکلات روحی و جسمی می‌شوند که همه این موارد به دلیل نا ‌آگاهی از حقوق و قوانین فردی و اجتماعی است.

وی حضور یک مشاور حقوقی در کنار افراد خانواده را امری ضروری دانست و گفت: مشابه طرح پزشک خانواده حضور یک وکیل در کنار اعضای خانواده می‌تواند بسیاری از مشکلات را مدیریت کند و حتی به عنوان یک مشاور و همراز حقوقی باعث کاهش وقوع جرم شود.

عضو هیئت مدیره مرکز وکلای استان گلستان با بیان اینکه مجموعه نیروی انتظامی و بسیج همواره باید کنار مردم باشند، اضافه کرد: توصیه و راهنمایی این دو نهاد مردمی پیشگیری کننده از تخلفات و جرائم بسیاری خواهد بود.

بردی پور امن کردن فضا‌های نا امن و مستعد بروز جرم و اعمال خلاف قانون را از عوامل اصلی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: همانند فضاسازی مناسب پارک شهدای گمنام شهرستان گنبدکاووس توسط شهرداری امیدواریم سایر نقاط حادثه خیز شهرستان نیز مورد توجه قرار گرفته و شهری امن در کنار هم داشته باشیم .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code