رییس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: پالیزبان می‌توانست در بخش انفرادی به فینال برسد اما در هر دو بخش تیمی و انفرادی بدشانسی آوردیم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری پارسی پو؛ تیم ملی کامپوند آقایان ایران در سی امین دوره یونیورسیاد موفق به کسب مدال نقره بخش تیمی شد.

غلامرضا شعبانی‌بهار، رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان، در گفتگو با خبرنگار پارسی پو در این خصوص بیان کرد: این مسابقات که هر دو سال یک بار برای دانشجویان برگزار می‌شود، در خیلی از رشته‌ها در سطح جهانی است و کیفیت بسیار بالایی دارد. این رقابت‌ها از طرف فدراسیون جهانی به رسمیت شناخته شده و جایگاه خوبی پیدا کرده است. در بعضی از رشته‌ها امتیاز برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو نیز دارد.

وی افزود: در رشته تیروکمان هم اکثرا نفرات تیم ملی کشورهای مختلف حضور داشتند و حدود 40 کشور در رشته‌های مختلف تیروکمان شرکت کرده بودند. مسابقات رشته تیروکمان در این رویداد در دو بخش کامپوند و ریکرو برگزار شد و تیم ایران فقط در بخش کامپوند این رقابت‌ها شرکت کرد.

شعبانی‌بهار اظهار داشت: تیم کامپوند در بخش تیمی موفق شد عنوان نایب قهرمانی جهان را کسب کند اما متاسفانه بچه‌ها خیلی بدشانسی آوردند، در بخش انفرادی محمدصالح پالیزبان، می‌توانست به فینال برسد اما در شروع مسابقه باد وزید و پالیزبان 3 امتیاز در اولین تیر از دست داد.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان تصریح کرد: اختلاف امتیاز پالیزبان با رقیب خود تا پایان به یک امتیاز رسید که جبران نشد و یکی از امیدهای طلایی ما از دور رقابت‌ها حذف شد. در بخش تیمی هم به فینال رسیدند و با امتیازات مساوی کار به تیر طلایی کشیده شد. متاسفانه در این مرحله یکی از تیرهای تیم ترکیه 2 میلی‌متر نسب به تیرهای ما به مرکز نزدیک‌تر بود و با چنین شرایطی بازیکنان ما دوم شدند.

وی در پایان گفت: بچه‌ها مخصوصا در بخش آقایان عملکرد بسیار خوبی داشتند. در بخش بانوان هم بازیکنان عملکرد مطلوبی داشتند اما رقبای بسیار قوی داشتند و نمی‌توانستند آن‌ها را مغلوب کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code