رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت تسهیلات رونق تولید به ۶۸ طرح اشتغالزا در استان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری پارسی پو از سمنان؛بهروز اسودی در یکصد و چهل و سومین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان گفت: در این جلسه با پرداخت تسهیلات به ارزش ۵۳۵ میلیارد ریال به ۶۸ واحد تولیدی با اشتغالزایی ۱۳۱ نفر موافقت شد.

وی افزود: ۱۱۸ واحد صنعتی و ۴۶۹ واحد کشاورزی، حدود ۶۸درصد تسهیلات رونق تولید ۹۷ به ارزش ۷۵۱۹ میلیارد ریال را دریافت کرده اند که بخش صنعت ۶۴۵۷ میلیارد ریال و بخش کشاورزی ۱۰۶۲ میلیارد ریال از آن سهم می برند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ثبت نام ۱۷۹۶ واحد تولیدی متقاضی دریافت تسهیلات رونق ۹۷ در سامانه بهین یاب اظهار داشت : در جلسات کمیته بررسی تسهیلات و تامین مالی بنگاه های تولیدی استان پرونده ۱۰۶۶ واحد متقاضی بررسی و جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۲۱ هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده است و ۲۴۱ طرح تولیدی صنعتی و کشاورزی منتظر دریافت تسهیلات به ارزش حدود ۹۳۰۰ میلیارد ریال هستند و پرونده آنها در بانکهای عامل است.

بهروز اسودی ادامه داد: در بخش رفع موانع تولید این کارگروه، مشکلات بانکی و تامین اجتماعی شش واحد تولیدی ایده پردازان نگین پارسیان، واحد تولیدی بیطرف، نمک سفید دانه ، نان بستنی طلوع فجر، پنجاب الکتریک و زغال سنگ البرز شرقی بررسی شد.

وی اضافه کرد: ارائه آخرین ابلاغیه ها و آئین نامه ها ، گزارش پایش و پیگیری تسهیلات، بحث در خصوص توزیع اعتبارات تسهیلات بین ۱۳ بانک عامل و گزارش عملکرد بانکهای عامل در پرداخت تسهیلات از دیگر دستور کار این نشست بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code