به گزارش خبرگزاری پارسی پو از کرمان؛ دادخدا سالاری در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: از باب مدعی العمومی و در جهت مقابله با محتکران و اخلاگران در نظام اقتصادی از طریق احتکار و عرضه نکردن مواد ضد عفونی کننده و تجهیزات ایمنی از قبیل ماسک و …، کارگروهی در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان تشکیل شد.

وی ادامه داد: این کارگروه به تصدی احدی از معاونین دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان، قضات ویژه، مامورین اداره کل اطلاعات استان و سازمان اطلاعات سپاه از باب پشتیبانی اطلاعاتی، پلیس از باب پشتیبانی انتظامی و عملیاتی، تعزیرات حکومتی استان، صدا و سیمای مرکز کرمان و دانشگاه علوم پزشکی از باب نظارت بر مراکز پزشکی به صورت شبانه روزی از کلیه مراکز عرضه مواد بهداشتی، داروخانه‌ها و انبار‌ها بازدید بعمل می‌آورند.

سالاری بیان کرد: با متخلفین و مجرمین از باب اخلال در نظام اقتصادی و عدم عرضه مایحتاج ضروری مردم برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

این مقام قضائی خاطر نشان ساخت: انبار‌ها و داروخانه‌هایی که نسبت به احتکار لوازم بهداشتی اقدام کرده باشند پلمب و اقلام بهداشتی با دستور مقام قضائی در جهت رفع نیاز‌ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی اعلام کرد: عمده کمبود بازار واقعی نبوده و ناشی از اقدامات برخی مجرمین در جهت فعالیت‌های نامشروع اقتصادی و سوء استفاده از نیاز‌های مردم می‌باشد و دستگاه قضائی از باب اخلال در نظام توزیع اقلام مورد نیاز مردم به این موضوع ورود پیدا کرده و پرونده‌ها خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

سالاری با بیان اینکه در جهت  دغدغه متولیان عملیاتی قاضی در صحنه کلیه عملیات‌ها حضور خواهد داشت، گفت: قانون گذار برای مقابله با این جرائم حبس، جزای نقدی، شلاق، و مصادره اموال را پیش‌بینی کرده است.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code