به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری پارسی پو؛ تیم ملی والیبال ایران امروز در سومین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک توکیو در مجموعه ورزشی جیانگمن به مصاف چین میزبان این رقابت‌ها رفت.  ملی‌پوشان کشورمان در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۱ چین را شکست داد تا با سه برد متوالی و کسب ۹ امتیاز، به‌عنوان صدرنشین گروه نخست راهی مرحله نیمه‌نهایی شوند.

ایگور کولاکوویچ در ابتدای این مسابقه از ترکیب پوریا فیاضی، سیدمحمد موسوی، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، سعید معروف، محمدرضا حضرت‌پور و علی شفیعی استفاده کرد.

در ابتدای ست نخست تیم ایران از حریف عقب بود اما در ادامه ست موفق به کنترل مسابقه شد و پیش افتاد و تا پایان این ست، شرایط برتری خود را حفظ کرد و ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسید.

مرتضی شریفی، پوریا یلی و مجتبی میرزاجانپور از دیگر بازیکنان ایران بودند که در ست نخست با نظر سرمربی تیم ملی به میدان رفتند.

در ست دوم، تیم ایران با ترکیب ست نخست بازی را شروع کرد و نخستین امتیاز به چین رسید. اختلاف دو یا یک امتیازی در این ست نیز تکرار شد اما تیم ایران از حریف عقب بود تا در امتیاز ۱۷ ملی‌پوسان از میزبان پیش افتادند. تیم ایران در ست دوم بازی با چین از توپ‌های برگشتی به نحو مطلوبی بهره برد و در نهایت شاگردان کولاکوویچ ۲۵ بر ۲۲ در این ست به پیروزی رسیدند.

روند برتری تیم ایران در ست سوم ادامه یافت و ملی‌پوشان کشورمان در این ست نیز ۲۵ بر ۲۱ به پیروزی رسیدند تا در نهایت سه بر صفر فاتح این میدان باشند.

احمد الروسی داور اماراتی و رابرت کارول شیدلوفسکی از استرالیا، قضاوت دیدار ایران و چین را برعهده داشتند.

تیم‌های چین‌تایپه و قزاقستان در دیگر مسابقه گروه نخست این رقابت‌ها، امروز به مصاف یکدیگر رفتند و قزاقستان سومین شکست خود را تجربه کرد و بدون امتیاز در رتبه چهارم گروه قرار گرفت. چین‌تایپه نیز با کسب امتیاز در جایگاه سوم باقی ماند و دو تیم از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

تیم ملی والیبال ایران فردا استراحت دارد و روز شنبه در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها به مصاف کره جنوبی تیم دوم گروه دوم دور مقدماتی می‌رود.

در دیگر دیدار مرحله نیمه‌نهایی نیز تیم‌های قطر و چین به مصاف یکدیگر می روند تا برنده‌های این بازی‌ها در دیدار نهایی برای سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو، باهم رقابت کنند.
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code